Moses ze zgodą na odejście z Chelsea

Moses ze zgodą na odejście z Chelsea fot. Chelsea
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Jak donoszą włoskie media, Inter Mediolan doszedł już do porozumienia z Chelsea w sprawie przenosin Victora Mosesa. W efekcie Nigeryjczyka od transferu dzielą już tylko testy medyczne.

Antonio Conte poprosił o wzmocnienie boków obrony, a po sfinalizowaniu operacji z udziałem Ashleya Younga, czas na następny transfer doświadczonego zawodnika. Pierwotnie planowano pozyskać Leonardo Spinazzolę, lecz przygotowywana od dłuższego czasu wymiana z Romą na Matteo Politano nie doszła do skutku. To otworzyło drogę do Mediolanu Victorowi Mosesowi.

Nigeryjczyk wypożyczony obecnie przez Fenerbahçe, nie może zaliczyć trwającego sezonu do udanych. Nieustannie doskwierają mu bowiem problemy zdrowotne, przez które rozegrał on w sumie tylko siedem spotkań (gol i asysta). Biorąc to pod uwagę, zainteresowanie ze strony Interu można uznać za sporą niespodziankę, tym niemniej Conte doskonale zna tego gracza z czasów wspólnej pracy w Chelsea i w związku z tym liczy, że zdoła go odbudować, o ile oczywiście zdrowie 29-latka na to pozwolić.

To teraz dla wahadłowego będzie najistotniejsze, gdyż jak donosi Nicolò Schira, „The Blues” zdążyli wyrazić już zgodę na jego transfer. Operacja ma zostać przeprowadzona na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca z opcją kupna ustaloną na kwotę 10 milionów euro. Wcześniej jednak 38-krotnego reprezentanta Nigerii czekają testy medyczne, które pokażą, czy operacja dojdzie do skutku.

Moses w przeszłości grał w takich klubach jak Wigan Athletic, Liverpool czy West Ham United, a jego łączny dorobek w Premier League to 220 występów, 18 goli i 13 asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy