Mourinho cierpliwie czeka na swoją szansę i wieszczy koniec dominacji Juventusu

Mourinho cierpliwie czeka na swoją szansę i wieszczy koniec dominacji Juventusu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

José Mourinho nie narzeka ostatnio na brak wolnego czasu i po raz kolejny skorzystał z okazji, aby odwiedzić stajnię Ferrari podczas Grand Prix Formuły 1 na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Portugalczyk przy udziale w tego typu wydarzeniach stara się unikać ewentualnych rozmów z dziennikarzami na tematy piłki nożnej. Czasami zdarza mu się zrobić wyjątek i tak postąpił w ten weekend, kiedy to na łamach „La Gazzetta dello Sport” nie ukrywał, że odczuwa głód futbolowych emocji  z powodu braku pracy w roli szkoleniowca.

56-latek czeka jednak cierpliwie na swoją szansę i wykorzystuje wolny czas między innymi do nauki języka niemieckiego.

- W tej chwili uczę się języka niemieckiego. Czy to oznacza, że wkrótce obejmie jeden z klubów Bundesligi? Nie, uczę się tego języka, bo mówię już po angielsku, hiszpańsku, portugalsku, francusku i włosku. Oczywiście niczego nie wykluczam, nawet pracy w Niemczech - powiedział Mourinho, którego nazwisko pojawiało się przed kilkoma tygodniami w gronie potencjalnych kandydatów mogących zastąpić Niko Kovača na ławce trenerskiej Bayernu Monachium. Ostatecznie władze ekipy z Allianz Areny zdecydowały się pozostawić Chorwata na tym stanowisku, ale niewykluczone, że przy słabym początku sezonu w wykonaniu „Bawarczyków” postawią na zatrudnienie Portugalczyka.

Były menedżer Chelsea oraz Manchesteru United został także zapytany o przewidywania odnoszące się do nadchodzącego sezonu Serie A. Tutaj 56-latek nie miał wątpliwości i stwierdził, że dominacja Juventusu wkrótce dobiegnie końca.

- Inter Mediolan wygra ligę w tym roku. Jestem o tym przekonany - dodał Mourinho, który w ostatnim czasie odrzucił możliwość powrotu do rodzimego kraju i pracy w Chinach.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy