Mourinho: Dla mnie to nie tylko piłkarz, to także mój przyjaciel

Mourinho: Dla mnie to nie tylko piłkarz, to także mój przyjaciel
Jarosław Chajduś
Jarosław Chajduś
Źródło: Marca

Álvaro Arbeloa został w pozytywnych słowach opisany przez José Mourinho.

Portugalczyk sięgnął razem z obrońcą po tytuł mistrzowski w Hiszpanii w sezonie 2011-2012. Uważa, że 33-latek być może jest lekko niedoceniany, ale nie można podważać jego zasług dla Realu Madryt.

- Arbeloa to nie tylko piłkarz, to także mój przyjaciel. Jak zawodnik staje się przyjacielem? - cytuje trenera „Marca”.

- Jest przykładem pokazującym pasję dla jego pracy, miłość do klubu, poświęcenie dla zespołu i celów oraz świetne relacje z osobami współpracującymi - dodał.

- W historii drużyny są i będą najlepsi gracze. Arbeloa może nie znaleźć się wśród nich, ale jest z pewnością jednym z tych, którzy oddali Realowi, fanom, trenerom i kolegom wszystko,, co posiadał, a nawet wszystko, czego nie miał.

- Mam dla niego ogromne słowa uznania. Po 16 latach pracy stawiam go na podium piłkarzy, którzy byli dla mnie najważniejsi - zakończył.

Arbeloa to wychowanek madryckiej ekipy, ale w latach 2006-2009 reprezentował barwy Deportivo i Liverpoolu. Później powrócił do Realu. W tym sezonie zaliczył jednak zaledwie osiem spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy