Mourinho o werdykcie TAS w sprawie Manchesteru City: To haniebna decyzja

Mourinho o werdykcie TAS w sprawie Manchesteru City: To haniebna decyzja fot. Tottenham
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Goal.com

José Mourinho wypowiedział się na temat werdyktu Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu oczyszczającego Manchester City z zarzutów postawionych mu przez UEFA.

UEFA wykluczyła MC z dwóch kolejnych edycji Ligi Mistrzów, ale TAS cofnął tę karę, dzięki czemu „The Citizens” będą mogli zagrać w Champions League. Klub musi zapłacić jednak 10 milionów euro grzywny. Jak można było przeczytać w komunikacie, to efekt braku współpracy z UEFA.

O całą sprawę został zapytany prowadzący Tottenham Mourinho. Portugalczykowi nie podoba się w niej brak konsekwencji.

- W tym konkretnym przypadku uważam taką decyzję za haniebną. Jeśli Manchester City nie jest winny, nie powinien płacić grzywny. Jeśli nie jesteś winny, nie płacisz kary finansowej. Jeśli są winni, decyzja również jest haniebna, bo powinni zostać wykluczeni z europejskich pucharów.

- Nie wiem, czy MC jest winny, czy nie. W każdym razie dla mnie to haniebna decyzja. Myślę, że to koniec Finansowego Fair Play - powiedział Mourinho, dodając:

- Tottenham to Tottenham. Uważam, że działamy więcej niż poprawnie. Jestem zadowolony z tego kierunku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy