Mourinho wbija szpilę Kloppowi: Zbudował drużynę, z którą niczego nie wygrał

Mourinho wbija szpilę Kloppowi: Zbudował drużynę, z którą niczego nie wygrał
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Liverpool przegrał wczoraj z Barceloną 0:3. Po meczu fala krytyki dosięgła nawet Jürgena Kloppa, który został zaatakowany przez José Mourinho.

Portugalski menedżer porównał Niemca z Josepem Guardiolą, mówiąc o budowaniu składu pod rządami każdego z tych trenerów.

– Chciałbym znaleźć klub i móc na przykład robić to, co robili Jürgen i Pep. Jeśli spojrzysz na skład, w którym Liverpool rozpoczął mecz z Barceloną, ilu graczy było przed przyjściem Niemca? Kiedy Pep nie był zadowolony z czterech obrońców w Manchesterze City, tego samego lata kupił czterech nowych. Natomiast kiedy kupił Claudio Bravo i nie był z niego zadowolony, w następnym sezonie sprowadził Edersona – rozpoczął.

– Jürgen nie wygrywa niczego przez trzy i pół roku z Liverpoolem, a wciąż ma pewność siebie i warunki do tego, aby nadal się rozwijać. W tym sezonie „The Reds” mają świetną okazję, aby w końcu coś wygrać, ale to byłby dla nich pierwszy raz, kiedy wywalczają tytuł mistrzowski Dlatego powiedziałem wcześniej, że nie rozpocznę rozmowy z klubem, nie wiedząc, czego chcą jego władze i co oferują pod względem struktury i celów – dodał.

Ostatnim pracodawcą „Mou” był Manchester United, z którym przez dwa i pół sezonu wygrał Tarczę Wspólnoty, Puchar Ligi Angielskiej oraz Ligę Europy. Ponadto w tym czasie na Old Trafford przybyli Paul Pogba i Romelu Lukaku, a więc dwaj najdrożsi piłkarze w historii „Czerwonych Diabłów”. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy