Mourinho zabrał głos po zatrudnieniu w Romie | Przyjście Sarriego nigdy nie wchodziło w grę

Mourinho zabrał głos po zatrudnieniu w Romie | Przyjście Sarriego nigdy nie wchodziło w grę fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AS Roma I Fabrizio Romano

José Mourinho wypowiedział się na temat objęcia Romy.

Działacze włoskiego klubu sprawili jedną z największych w ostatnim czasie niespodzianek, jeśli chodzi o ruchy transferowe. Wydawało się bowiem, że drużynę „Giallorossich” od nowego sezonu poprowadzi Maurizio Sarri. We wtorkowe popołudnie ogłoszono tymczasem nawiązanie współpracy z Mourinho.

Jak skomentował to sam Portugalczyk?

- Dziękuję rodzinie Friedkin za wybranie mnie do prowadzenia tego wspaniałego zespołu i bycia częścią jej wizji.

- Po spotkaniach z właścicielem oraz Tiago Pinto od razu zrozumiałem, jakie są ich ambicje dotyczące klubu. To ta sama ambicja i motywacja, które zawsze napędzały mnie. Chcemy zbudować w najbliższych latach zwycięski projekt.

- Niesamowita pasja kibiców Romy przekonała mnie do podjęcia pracy tutaj. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia kolejnego sezonu. Jednocześnie chciałem życzyć wszystkiego najlepszego Paulo Fonsece - przyznał Mourinho.

Jak pisze Fabrizio Romano podpisanie przez 58-latka kontraktu z Romą było ściśle tajne. Doszło do tego w poniedziałek. Samemu Mourinho bardzo zależało na powrocie do Włoch, gdzie wcześniej pracował w Interze. Dziennikarz podkreśla, że zatrudnienie Sarriego nigdy nie wchodziło w grę. Do jedynego kontaktu między stronami doszło w styczniu. „Mou” został wybrany przez portugalskiego dyrektora sportowego Tiago Pinto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy