Moussa Dembélé z ciekawym transferem wewnątrz Ligue 1?!

Moussa Dembélé z ciekawym transferem wewnątrz Ligue 1?! fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Le Quotidien du Sport | Daily Mirror

Moussa Dembélé po sezonie zakończy swój pobyt w Olympique’u Lyon. To jednak nie musi oznaczać końca występów na boiskach Ligue 1. Negocjacje w sprawie pozyskania napastnika prowadzi Olympique Marsylia - donosi „Le Quotidien du Sport”.

Francuz latem 2018 roku wrócił do ojczyzny i bardzo szybko wyrósł na jednego z kluczowych piłkarzy w szeregach „Les Gones”.

Gdy atakujący w sezonie 2019/2020 strzelił 24 gole, wydawało się, że jest gotowy na dołączenie do lepszego klubu. Transfer został zrealizowany dopiero kilka miesięcy później.

W styczniu Moussa Dembélé wylądował w Atlético Madryt, ale wypożyczenie okazało się kompletną klapą. Nie było zatem szans na wykup.

Zawodnik wrócił do Olympique’u Lyon i musiał na nowo odbudowywać pozycję. To mu się w pełni udało, czego efektem był dorobek 36 meczów, 22 trafień oraz pięciu trafień.

Spekulacje powróciły, mówiło się o zainteresowaniu z Anglii, lecz tym razem gracz nie zaryzykował i został na następną kampanię.

W bieżących rozgrywkach 26-latek nie spisuje się już tak dobrze, a jakby tego było mało, coraz częściej jest jedynie rezerwowych. Mając to na uwadze, podczas nachodzącego lata współpraca z OL definitywnie dobiegnie końca.

Jak się okazuje, Dembélé może zostać w Ligue 1. Starania o jego podpis rozpoczął Olympique Marsylia, który szuka partnera do gry w ataku dla Alexisa Sáncheza.

Aby zakontraktować napastnika, ekipa ze Stade Vélodrome będzie musiała pokonać dużą konkurencję. W gronie chętnych są Aston Villa, Galatasaray, Southampton czy kluby z Bundesligi, o czym z kolei informuje „Daily Mirror”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy