Moussa Marega zachwycony Premier League

Moussa Marega zachwycony Premier League fot.
Karol Brandt
Źródło: Correio da Manhã

Po zakończeniu sezonu po Moussę Maregę może ustawić się wianuszek chętnych. Sam gracz deklaruję chęć przenosin do Anglii.

Nie tak dawno świat obiegła informacja mówiąca o tym, że transfer Malijczyka rozważa Atlético Madryt. Hiszpanie po sezonie mogą rozstać się z Diego Costą, zaś przyszłość Antoine’a Griezmanna nadal nie jest jasna. Tym samym gracz Porto mógłby uzupełnić linię ataku „Los Rojiblancos”.

Tymczasem portugalskie media przekonują, że celem środkowego napastnika jest wyjazd do Anglii. Jak sam przyznał: – To wielka liga z fantastycznymi graczami. Moim marzeniem o zawsze jest gra w Anglii.

Co ciekawe, już latem 28-latek otrzymywał propozycje z Premier League, lecz wówczas weto postawiły „Smoki”. W efekcie tego zawodnik podpisał nową umowę z klauzulą odstępnego o wartości 40 milionów euro. Kwota ta z pewnością jest w zasięgu wielu ekip z Wysp Brytyjskich, a największe zainteresowanie kapitanem reprezentacji Mali wykazuje Everton, który od dłuższego czasu poszukuje nowego napastnika. 

Inne ekipy, które obserwują Moussę Maregę to Aston Villa oraz West Ham United.

W tym sezonie dobrze zbudowany piłkarz jest najlepszym strzelcem Porto i już teraz może pochwalić się 19 trafieniami i 11 asystami, a to wszystko w 42 rozegranych meczach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy