„Możemy wygrać tę edycję Ligi Mistrzów!”

„Możemy wygrać tę edycję Ligi Mistrzów!”
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Sky Italia

Douglas Costa wyraził przekonanie, że Juventus może zwyciężyć w tej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów. Opisał on również przebieg swojej aklimatyzacji w Serie A.

W ostatnich trzech sezonach „Bianconeri” dwukrotnie docierali do finału Champions League. Nie udało im się jednak zdobyć tego trofeum od 1996 roku.

- Nie mamy wątpliwości, że możemy teraz zwyciężyć i zdobyć trofeum Ligi Mistrzów - oznajmił Costa w rozmowie ze „Sky Italia”.

- Posiadamy wielu ważnych zawodników, którzy będą pomocni w drodze po kolejne trofea. Dlatego jesteśmy dzisiaj w tym miejscu.

- W tych rozgrywkach przeciwnicy zawsze będą na topowym poziomie. Wiedzieliśmy, że ciężko będzie grać w Barcelonie, ale teraz musimy pokazać swoją siłę u siebie przeciwko Olympiakosowi. Interesuje nas tylko zwycięstwo.

Brazylijczyk dołączył do Juventusu tego lata przechodząc z Bayernu Monachium. Zdecydował się on skomentować proces aklimatyzacji w nowym zespole:

- Każdego dnia zapoznaję się powoli z włoskim futbolem, który różni się pod względem taktycznym od tego, czego doświadczyłem na Ukrainie, w Niemczech czy w reprezentacji Brazylii. Nie mam żadnych problemów technicznych. Mam nadzieję, że wkrótce będę w stanie występować na pełnych obrotach.

- Uczę się włoskiego, który nie różni się wiele od portugalskiego czy hiszpańskiego, czyli języków, którymi władałem już w piłkarskich szatniach - dodał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy