Możliwa niespodzianka. Nowak poważnym kandydatem do objęcia zagranicznego klubu

Możliwa niespodzianka. Nowak poważnym kandydatem do objęcia zagranicznego klubu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sportal.bg

Jak podaje Sportal.bg, Piotr Nowak może zostać nowym szkoleniowcem CSKA Sofia.

Klub z Bułgarii poszukuje nowego trenera, a jego działacze mają podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie w najbliższych dniach. Według powyższego źródła Nowak jest bardzo poważnym kandydatem na to stanowisko.

Brzmi to dość zaskakująco, ale Bułgarzy podkreślają, że Nowak doskonale zna się z Christo Stoiczkowem, z którym kilkanaście lat temu grał w Chicago Fire. Legenda bułgarskiej i europejskich piłki jest tymczasem jednym ze współwłaścicieli CSKA.

Nowak do niedawna był związany z Lechią Gdańsk. Najpierw był jej trenerem, a następnie dyrektorem sportowym. Jeśli chodzi o pierwszą posadę, ekipa z Trójmiasta między styczniem 2016 a wrześniem 2017 roku rozegrała pod jego wodzą 66 spotkań (31 zwycięstw, 16 remisów i 19 porażek).

Wcześniej Nowak pracował m.in. jako asystent przy amerykańskich kadrach oraz w Philadelphii Union.

CSKA, mając na koncie 31 tytułów mistrzowskich, jest najbardziej utytułowanym bułgarskim klubem. Po raz ostatni klub z Sofii cieszył się jednak z tego trofeum w 2008 roku. W minionym sezonie został wicemistrzem, uznając wyższość Łudogorca Razgrad (zespół Jacka Góralskiego i Jakuba Świerczoka). Latem CSKA zagra w eliminacjach Ligi Europy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Barcelona: Podzielona szatnia „Dumy Katalonii”. Piłkarze wkurzeni na Piqué Barcelona: Podzielona szatnia „Dumy Katalonii”. Piłkarze wkurzeni na Piqué OFICJALNIE: Transfer „dżokera” w Ligue 1 OFICJALNIE: Transfer „dżokera” w Ligue 1 Karbownik wyjaśnił, dlaczego nie trafił do Napoli Karbownik wyjaśnił, dlaczego nie trafił do Napoli Di Marzio odsłonił kulisy niedoszłego transferu Milika do Romy Di Marzio odsłonił kulisy niedoszłego transferu Milika do Romy Bayern Monachium miał ambitną listę celów na minione letnie okno Bayern Monachium miał ambitną listę celów na minione letnie okno Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy