Możliwa niespodzianka. Nowak poważnym kandydatem do objęcia zagranicznego klubu

Możliwa niespodzianka. Nowak poważnym kandydatem do objęcia zagranicznego klubu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sportal.bg

Jak podaje Sportal.bg, Piotr Nowak może zostać nowym szkoleniowcem CSKA Sofia.

Klub z Bułgarii poszukuje nowego trenera, a jego działacze mają podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie w najbliższych dniach. Według powyższego źródła Nowak jest bardzo poważnym kandydatem na to stanowisko.

Brzmi to dość zaskakująco, ale Bułgarzy podkreślają, że Nowak doskonale zna się z Christo Stoiczkowem, z którym kilkanaście lat temu grał w Chicago Fire. Legenda bułgarskiej i europejskich piłki jest tymczasem jednym ze współwłaścicieli CSKA.

Nowak do niedawna był związany z Lechią Gdańsk. Najpierw był jej trenerem, a następnie dyrektorem sportowym. Jeśli chodzi o pierwszą posadę, ekipa z Trójmiasta między styczniem 2016 a wrześniem 2017 roku rozegrała pod jego wodzą 66 spotkań (31 zwycięstw, 16 remisów i 19 porażek).

Wcześniej Nowak pracował m.in. jako asystent przy amerykańskich kadrach oraz w Philadelphii Union.

CSKA, mając na koncie 31 tytułów mistrzowskich, jest najbardziej utytułowanym bułgarskim klubem. Po raz ostatni klub z Sofii cieszył się jednak z tego trofeum w 2008 roku. W minionym sezonie został wicemistrzem, uznając wyższość Łudogorca Razgrad (zespół Jacka Góralskiego i Jakuba Świerczoka). Latem CSKA zagra w eliminacjach Ligi Europy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy