Mundialowe mecze o pierwszej w nocy?

Mundialowe mecze o pierwszej w nocy?
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: BBC Sport

Według wysokiego urzędnika FIFA Harolda Mayne-Nichollsa Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 mogą odbyć się latem, ale część meczów będzie musiała zostać rozegrana nocą.

Wybór Kataru na organizatora najważniejszego turnieju piłkarskiego na świecie wzbudził olbrzymie kontrowersje. Jedną z nich są wysokie temperatury, panujące na półwyspie Arabskim w czerwcu i lipcu, kiedy zwyczajowo odbywa się Mundial. FIFA wstępnie zapowiedziała, że turniej ma odbyć się w listopadzie i grudniu.
 
Rozwiązanie to może jednak poważnie utrudnić odbywające się w wielu krajach rozgrywki ligowe i pucharowe. Według Harolda Manye-Nichollsa możliwość rozegrania turnieju w porze letniej wciąż jest brana pod uwagę. W wypadku wybrania takiego terminu, mecze musiałyby być rozgrywane także nocą. Proponowane pory spotkań nie byłyby jednak tak dokuczliwe dla kibiców ze Starego Kontynentu. 
 
Urzędnik FIFA proponuje, by spotkania były rozgrywane o godzinach: 19:00, 22:00 i 1:00 w nocy czasu lokalnego. W tym przypadku kibice w Polsce obejrzeliby zmagania najlepszych drużyn świata odpowiednio o godzinach: 16:00, 19:00 i 22:00. Taka pora rozgrywania meczów odpowiadałaby europejskim fanom futbolu.
 
Jeśli wariant Manye-Nichollsa zostałby przyjęty, MŚ w Katarze byłyby rozgrywane w maju oraz czerwcu 2022 roku. Ta zmiana i tak wpływałaby na harmonogram ligowy, ponieważ rywalizacja w wielu krajach musiałaby zakończyć się już w kwietniu. Propozycja ma być jeszcze poddana dokładnej analizie.
 
Powodzenie projektu zależy także od przyszłości jego orędownika. Harold Manye-Nicholls ma być jednym z kandydatów na szefa FIFA w zaplanowanych na maj przyszłego roku wyborach. Głównym rywalem Chilijczyka jest dotychczasowy sternik światowego futbolu Sepp Blatter, ubiegający się o piątą z kolei kadencje.
Więcej na temat: Mistrzostwa Świata FIFA Katar

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy