Nacho Fernández otrzymał propozycje z preferowanego kierunku

2024-05-14 07:31:17; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Nacho Fernández otrzymał propozycje z preferowanego kierunku Fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Fabrizio Romano

Odejście Nacho Fernándeza z Realu Madryt wydaje się kwestią ogłoszenia oficjalnego komunikatu przez klub. W międzyczasie obrońca przebiera już w ofertach od przedstawicieli MLS – przekazał Fabrizio Romano.

Nacho wiernie przywdziewał barwy Realu Madryt nieprzerwanie od kariery juniorskiej, gdy wstąpił do szkółki w wieku 11 lat. Ponad połowę piłkarskiego życia poświęcił pierwszej drużynie. Długa, niełatwa przygoda na Santiago Bernabéu dobiegnie końca wraz z końcem tego sezonu, gdy wygaśnie kontrakt.

Pod adres 34-latka wiele zapytań wysyłały firmy z Arabii Saudyjskiej. Jak wcześniej ustalił José Félix Díaz z „Marki”, przeglądał też oferty z tego regionu, lecz postanowił ich nie akceptować, gdyż nie jest to jego preferowany kierunek na ostatnie momenty przygody z profesjonalnym futbolem.

Sytuację nieustannie monitorują kluby z Major League Soccer, bo to właśnie ta liga uchodzi za bardziej przystępną dla pięciokrotnego zdobywcy Pucharu Europy. Fabrizio Romano dodał nawet, iż 24-krotny reprezentant Hiszpanii otrzymał stamtąd nieokreśloną liczbę propozycji.

Intencją Nacho Fernándeza przede wszystkim pozostaje kontynuowanie gry poza Hiszpanią, aby uniknąć potyczek z ukochanymi przez niego „Królewskimi”.

Stoper pod wodzą Carlo Ancelottiego w tym sezonie rozegrał 41 spotkań. Z kolei od momentu debiutu w barwach macierzystej ekipy na poziomie seniorów dołożył 16 trafień i 10 asyst w 360 występach.

Ostatnią kampanię w ojczystej stolicy okrasił mistrzostwem i Superpucharem Hiszpanii, a na dokładkę może wygrać Ligę Mistrzów. 1 czerwca na Wembley w finale czeka Borussia Dortmund.