Nachodzą lepsze czasy dla Milanu? Miliarder zdecydowany na zakup klubu!

Nachodzą lepsze czasy dla Milanu? Miliarder zdecydowany na zakup klubu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Repubblica

Media z Półwyspu Apenińskiego donoszą, że wkrótce AC Milan może zostać przejęty przez jednego z najbogatszych ludzi na całym globie. Bernard Arnault ponoć już teraz kreśli ambitne plany, które zakładają m.in. transfer… Lionela Messiego.

Kiedy klub z San Siro był przejmowany przez chińskiego biznesmena Li Yonghonga, kibice „Rossonerich” liczyli, że w niedalekiej przyszłości ponownie będą oni mogli świętować sukcesy. Tymczasem nieco po ponad roku okazało się, że pożyczka zaciągnięta od amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Elliott Management w wysokości 330 milionów euro nie została spłacona. W związku z tym AC Milan popadł w tarapaty, zarówno te finansowe, jak i sportowe.

Panaceum na problemy mediolańczyków mogłaby być ponowna sprzedaż klubu i niewykluczone, że wkrótce taki scenariusz rzeczywiście wejdzie w życie. Według „La Reppubliki” kupno siedmiokrotnego triumfatora Pucharu Europa ma rozważać francuski miliarder Bernard Arnault.

Jego majątek szacuje się na ponad 72 miliardy euro, co obecnie plasuje go na czwartym miejscu zestawienia najbogatszych ludzi według dwutygodnika „Forbes”. W efekcie wizja przejęcia Milanu przez wpływowego biznesmena kreuje w kolorowych barwach, tym bardziej że już teraz zapowiadane są znaczące wzmocnienia.

Na celowniku Arnaulta znaleźć mieli się Pep Guardiola oraz Lionel Messi, a alternatywę dla powyższej dwójki stanowią Jürgen Klopp i Kylian Mbappé.

Dodajmy tylko, że rozmowy na temat sprzedaży „Rossonerich” Francuzowi zaplanowano na końcówkę 2019 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy