Nachodzą lepsze czasy dla Milanu? Miliarder zdecydowany na zakup klubu!

Nachodzą lepsze czasy dla Milanu? Miliarder zdecydowany na zakup klubu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Repubblica

Media z Półwyspu Apenińskiego donoszą, że wkrótce AC Milan może zostać przejęty przez jednego z najbogatszych ludzi na całym globie. Bernard Arnault ponoć już teraz kreśli ambitne plany, które zakładają m.in. transfer… Lionela Messiego.

Kiedy klub z San Siro był przejmowany przez chińskiego biznesmena Li Yonghonga, kibice „Rossonerich” liczyli, że w niedalekiej przyszłości ponownie będą oni mogli świętować sukcesy. Tymczasem nieco po ponad roku okazało się, że pożyczka zaciągnięta od amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Elliott Management w wysokości 330 milionów euro nie została spłacona. W związku z tym AC Milan popadł w tarapaty, zarówno te finansowe, jak i sportowe.

Panaceum na problemy mediolańczyków mogłaby być ponowna sprzedaż klubu i niewykluczone, że wkrótce taki scenariusz rzeczywiście wejdzie w życie. Według „La Reppubliki” kupno siedmiokrotnego triumfatora Pucharu Europa ma rozważać francuski miliarder Bernard Arnault.

Jego majątek szacuje się na ponad 72 miliardy euro, co obecnie plasuje go na czwartym miejscu zestawienia najbogatszych ludzi według dwutygodnika „Forbes”. W efekcie wizja przejęcia Milanu przez wpływowego biznesmena kreuje w kolorowych barwach, tym bardziej że już teraz zapowiadane są znaczące wzmocnienia.

Na celowniku Arnaulta znaleźć mieli się Pep Guardiola oraz Lionel Messi, a alternatywę dla powyższej dwójki stanowią Jürgen Klopp i Kylian Mbappé.

Dodajmy tylko, że rozmowy na temat sprzedaży „Rossonerich” Francuzowi zaplanowano na końcówkę 2019 roku.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy