Nachodzą lepsze czasy dla Milanu? Miliarder zdecydowany na zakup klubu!

Nachodzą lepsze czasy dla Milanu? Miliarder zdecydowany na zakup klubu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Repubblica

Media z Półwyspu Apenińskiego donoszą, że wkrótce AC Milan może zostać przejęty przez jednego z najbogatszych ludzi na całym globie. Bernard Arnault ponoć już teraz kreśli ambitne plany, które zakładają m.in. transfer… Lionela Messiego.

Kiedy klub z San Siro był przejmowany przez chińskiego biznesmena Li Yonghonga, kibice „Rossonerich” liczyli, że w niedalekiej przyszłości ponownie będą oni mogli świętować sukcesy. Tymczasem nieco po ponad roku okazało się, że pożyczka zaciągnięta od amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Elliott Management w wysokości 330 milionów euro nie została spłacona. W związku z tym AC Milan popadł w tarapaty, zarówno te finansowe, jak i sportowe.

Panaceum na problemy mediolańczyków mogłaby być ponowna sprzedaż klubu i niewykluczone, że wkrótce taki scenariusz rzeczywiście wejdzie w życie. Według „La Reppubliki” kupno siedmiokrotnego triumfatora Pucharu Europa ma rozważać francuski miliarder Bernard Arnault.

Jego majątek szacuje się na ponad 72 miliardy euro, co obecnie plasuje go na czwartym miejscu zestawienia najbogatszych ludzi według dwutygodnika „Forbes”. W efekcie wizja przejęcia Milanu przez wpływowego biznesmena kreuje w kolorowych barwach, tym bardziej że już teraz zapowiadane są znaczące wzmocnienia.

Na celowniku Arnaulta znaleźć mieli się Pep Guardiola oraz Lionel Messi, a alternatywę dla powyższej dwójki stanowią Jürgen Klopp i Kylian Mbappé.

Dodajmy tylko, że rozmowy na temat sprzedaży „Rossonerich” Francuzowi zaplanowano na końcówkę 2019 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy