Najdroższy piłkarz w historii New York City: Chcę być jak Kevin w Nowym Jorku

Najdroższy piłkarz w historii New York City: Chcę być jak Kevin w Nowym Jorku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sports Illustrated

Na początku lutego do New York City przeniósł się Alexandru Mitriță. W swoim pierwszym wywiadzie po transferze do Major League Soccer Rumun stwierdził, że uwielbia film „Kevin w Nowym Jorku” i chciałby przeżyć podobną przygodę.

24-latek przez ostatni rok grał w Universitatea Craiova, gdzie w 57 meczach strzelił 28 goli i zanotował osiem asyst. W lutym rumuński skrzydłowy został bohaterem trzeciego największego transferu w dziejach Major League Soccer. New York City, by go pozyskać zapłaciło osiem milionów euro.

Teraz Alexandru Mitriță podzielił się swoimi pierwszymi spostrzeżeniami po przenosinach do Stanów Zjednoczonych. Przy okazji zdradził, że uwielbia film „Kevin w Nowym Jorku”. 

– Chcę zrobić wszystko, jak w filmie. W Rumunii podczas świąt przez cały czas go grają, a kiedy widzę ten film, to właśnie chcę być jak Kevin, ale Mitriță w Nowym Jorku – oznajmił dla „Sports Illustrated”.

Skrzydłowy został poproszony o uzasadnienie wyboru nowego klubu.

– Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy dowiedziałem się, że są mną zainteresowani. Grają tam bardzo dobrzy zawodnicy, jest też bardzo dobry trener, który może mi pomóc rozwinąć się i poprawić w tej lidze. Zapłacili za mnie dużo pieniędzy i z tych wszystkich powodów chcę włożyć całą moją jakość do tego zespołu i zostać wielkim graczem tej ligi. Ta presja czyni mnie silniejszym – zaznaczył.

New York City swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegra już drugiego marca. Ich rywalem będzie Orlando City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy