Najdroższy piłkarz w historii New York City: Chcę być jak Kevin w Nowym Jorku

Najdroższy piłkarz w historii New York City: Chcę być jak Kevin w Nowym Jorku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sports Illustrated

Na początku lutego do New York City przeniósł się Alexandru Mitriță. W swoim pierwszym wywiadzie po transferze do Major League Soccer Rumun stwierdził, że uwielbia film „Kevin w Nowym Jorku” i chciałby przeżyć podobną przygodę.

24-latek przez ostatni rok grał w Universitatea Craiova, gdzie w 57 meczach strzelił 28 goli i zanotował osiem asyst. W lutym rumuński skrzydłowy został bohaterem trzeciego największego transferu w dziejach Major League Soccer. New York City, by go pozyskać zapłaciło osiem milionów euro.

Teraz Alexandru Mitriță podzielił się swoimi pierwszymi spostrzeżeniami po przenosinach do Stanów Zjednoczonych. Przy okazji zdradził, że uwielbia film „Kevin w Nowym Jorku”. 

– Chcę zrobić wszystko, jak w filmie. W Rumunii podczas świąt przez cały czas go grają, a kiedy widzę ten film, to właśnie chcę być jak Kevin, ale Mitriță w Nowym Jorku – oznajmił dla „Sports Illustrated”.

Skrzydłowy został poproszony o uzasadnienie wyboru nowego klubu.

– Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy dowiedziałem się, że są mną zainteresowani. Grają tam bardzo dobrzy zawodnicy, jest też bardzo dobry trener, który może mi pomóc rozwinąć się i poprawić w tej lidze. Zapłacili za mnie dużo pieniędzy i z tych wszystkich powodów chcę włożyć całą moją jakość do tego zespołu i zostać wielkim graczem tej ligi. Ta presja czyni mnie silniejszym – zaznaczył.

New York City swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegra już drugiego marca. Ich rywalem będzie Orlando City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy