Najlepsza „11” zawodników bez kontraktu

Najlepsza „11” zawodników bez kontraktu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport

"Sky Sports" ułożyło najlepszą "11" zawodników, którzy pozostają bez klubu.

Na obecnym rynku transferowym na nikim nie robią już wrażenia kwoty, które niegdyś były uznawane za gigantyczne. W czasach, w których na młodego piłkarza, który zdobył kilka bramek w lidze, wydaje się tyle, ile kiedyś na największe gwiazdy futbolu, można jednak wzmocnić się tanio, a nawet za darmo. "Sky Sports" pokusiło się o zestawienie składu w formacji 4-3-3 złożonego wyłącznie z zawodników, którzy szukają pracodawcy. Trenerem został wybrany Manuel Pellegrini.

W bramce możemy zobaczyć weterana, Marka Schwarzera. Mimo 43 lat na karku nie zakończył on jeszcze kariery, a ostatnie dwa lata są dla niego wyjątkowo udane. Dwa mistrzostwa Anglii z Chelsea i Leicester, mimo że... nie wystąpił dla tych klubów w zwycięskich sezonach w Premier League. Australijczyk wciąż pozostaje dobrą alternatywą w przypadku absencji podstawowego golkipera.

W formacji obrony możemy zobaczyć Álvaro Arbeloę,  José Martína Cáceresa, Kolo Touré i José Enrique. Trzech pierwszych może poszczycić się wieloma sukcesami w klubach oraz reprezentacjach i jeśli zdrowie im dopisze, z pewnością mogą powalczyć o kolejne trofea. Z kolei Enrique chciałby udowodnić coś sobie i innym po tym jak został zupełnie odstawiony na bok przez Liverpool.

W środku pola redakcja "Sky Sports" postawiła na Mathieu Flaminiego, Kevina-Prince'a Boatenga i Tomáša Rosický'ego. Dwójkę z Arsenalu nękały ostatnio kontuzje przez co nie miałaby większych szans w rywalizacji o miejsce w składzie "Kanonierów". Z kolei reprezentant Ghany od jakiegoś czasu poszukuje miejsca, gdzie nawiąże do dawnej formy. Próbował nawet powrotu do Milanu, lecz i to nic nie dało.

Atak "drużyny bez klubu" tworzą Dani Osvaldo, Emmanuel Adebayor oraz Dimitar Berbatov. Każdy z nich poznał smak zdobywania największych trofeów, lecz z różnych powodów ich kontrakty nie zostały przedłużone. Ich klasa pozwala jednak sądzić, że niedługo powinni znaleźć zatrudnienie.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy