Najlepsza „11” zawodników bez kontraktu

Najlepsza „11” zawodników bez kontraktu fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport

"Sky Sports" ułożyło najlepszą "11" zawodników, którzy pozostają bez klubu.

Na obecnym rynku transferowym na nikim nie robią już wrażenia kwoty, które niegdyś były uznawane za gigantyczne. W czasach, w których na młodego piłkarza, który zdobył kilka bramek w lidze, wydaje się tyle, ile kiedyś na największe gwiazdy futbolu, można jednak wzmocnić się tanio, a nawet za darmo. "Sky Sports" pokusiło się o zestawienie składu w formacji 4-3-3 złożonego wyłącznie z zawodników, którzy szukają pracodawcy. Trenerem został wybrany Manuel Pellegrini.

W bramce możemy zobaczyć weterana, Marka Schwarzera. Mimo 43 lat na karku nie zakończył on jeszcze kariery, a ostatnie dwa lata są dla niego wyjątkowo udane. Dwa mistrzostwa Anglii z Chelsea i Leicester, mimo że... nie wystąpił dla tych klubów w zwycięskich sezonach w Premier League. Australijczyk wciąż pozostaje dobrą alternatywą w przypadku absencji podstawowego golkipera.

W formacji obrony możemy zobaczyć Álvaro Arbeloę,  José Martína Cáceresa, Kolo Touré i José Enrique. Trzech pierwszych może poszczycić się wieloma sukcesami w klubach oraz reprezentacjach i jeśli zdrowie im dopisze, z pewnością mogą powalczyć o kolejne trofea. Z kolei Enrique chciałby udowodnić coś sobie i innym po tym jak został zupełnie odstawiony na bok przez Liverpool.

W środku pola redakcja "Sky Sports" postawiła na Mathieu Flaminiego, Kevina-Prince'a Boatenga i Tomáša Rosický'ego. Dwójkę z Arsenalu nękały ostatnio kontuzje przez co nie miałaby większych szans w rywalizacji o miejsce w składzie "Kanonierów". Z kolei reprezentant Ghany od jakiegoś czasu poszukuje miejsca, gdzie nawiąże do dawnej formy. Próbował nawet powrotu do Milanu, lecz i to nic nie dało.

Atak "drużyny bez klubu" tworzą Dani Osvaldo, Emmanuel Adebayor oraz Dimitar Berbatov. Każdy z nich poznał smak zdobywania największych trofeów, lecz z różnych powodów ich kontrakty nie zostały przedłużone. Ich klasa pozwala jednak sądzić, że niedługo powinni znaleźć zatrudnienie.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy