Najlepszy piłkarz Azji 2018 roku zagra w Europie?!

Najlepszy piłkarz Azji 2018 roku zagra w Europie?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: UdineBlog

Na celowniku Udinese Calcio znalazł się reprezentant Kataru, Abdelkarim Hassan.

Mistrzostwa Świata, które w 2022 roku zorganizuje Katar, zbliżają się wielkimi krokami. Władze tego kraju mają nadzieję, że reprezentacja spisze się w turnieju przyzwoicie. Obecnie o jej sile stanowią piłkarze występujący w tamtejszej lidze.

Okazuje się jednak, że wkrótce ten stan może ulec małej zmianie. Tak przynajmniej twierdzą włoskie media. Ich zdaniem na celowniku Udinese Calcio znalazł się Abdelkarim Hassan.

Lewy defensor ma za sobą udany okres w barwach Al Sadd, którego trenerem jest doskonale znany Xavi. Nie może zatem dziwić fakt, że przykuł on uwagę europejskich klubów. Teraz jest do wzięcia za darmo.

26-latek pomimo młodego wieku zasłużył sobie na miano jednej z legend reprezentacji. W tym momencie ma on na swoim koncie 85 występów w drużynie narodowej, co plasuje go na siódmym miejscu w historii pod tym względem.

Jeśli chodzi natomiast o ten sezon, Hassan wystąpił 14 razy. Na jego dorobek składają się cztery gole i jedna asysta.

W 2018 roku Hassan został uznany najlepszym piłkarzem w Azji.

Dla wciąż dość młodego zawodnika transfer do Włochy byłby powrotem na Stary Kontynent, na którym grał już w sezonie 2017/2018 na wypożyczeniu do belgijskiego Eupen. Wówczas strzelił jednego gola w dziesięciu meczach ligowych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy