Najpierw mundial U-20 w Polsce, potem transfer? Timothy Weah na radarach dwóch klubów

Najpierw mundial U-20 w Polsce, potem transfer? Timothy Weah na radarach dwóch klubów fot.
Mateusz Michałek
Źródło: RMC Sport

W styczniu Timothy Weah udał się na wypożyczenie z Paris Saint-Germain do Celticu. Latem młody napastnik może być bohaterem kolejnego transferu.

Odkąd 19-latek przeniósł się do Glasgow, rozegrał w koszulce szkockiego zespołu 17 spotkań. Strzelił w nich cztery gole i zanotował jedną asystę. Do pewnego momentu wydawało się, że Weah zostanie ponownie wypożyczony do Celticu. Piłkarz pożegnał się już jednak z „The Boys” i jeżeli znowu opuści Paryż, to raczej trafi do innej drużyny.

RMC Sport donosi, że pozyskaniem Weaha interesują się Crystal Palace (dwunaste miejsce w tabeli Premier League) oraz Rennes (trzynasta lokata w tabeli Ligue 1). Wydaje się, że PSG jest otwarte na kolejne wypożyczenie atakującego, któremu cały czas może być trudno przebić się do pierwszego zespołu mistrza Francji.

Do tej pory Weah rozegrał w nim sześć meczów i strzelił dwa gole. Jego umowa z PSG jest ważna do 30 czerwca 2021 roku.

W najbliższych tygodniach napastnika będzie można śledzić na polskich boiskach w trakcie Mistrzostw Świata do lat 20. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych, w której występuje, zmierzy się w grupie D z Katarem, Nigerią i Ukrainą. Początek imprezy 23 maja.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy