Nantes zainteresowane pomocnikiem z Austrii

Nantes zainteresowane pomocnikiem z Austrii
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Kronen Zeitung

Odpowiadający za wyniki FC Nantes Claudio Ranieri rozgląda się za potencjalnymi wzmocnieniami prowadzonej przez siebie drużyny.

Na celowniku włoskiego szkoleniowca znalazł się w  tej sytuacji Raphael Holzhauser, który od czterech sezonów z powodzeniem reprezentuje barwy Austrii Wiedeń. Wychowanek Rapidu Wiedeń już latem był bliski przenosin na Stade de la Beaujoire, jednak transfer w ostateczności nie doszedł do skutku z powodu zbyt wielkich wymagań finansowych ze strony austriackiej

Kontrakt zawodnika z aktualnym pracodawcą wygasa w czerwcu przyszłego roku i sam Holzhauser zapowiedział, iż nie przewiduje złożenia podpisu pod nową umową. Oznacza to, iż popularne „Kanarki” będą mogły pozyskać 24-latka na zasadzie wolnego transferu.

Środkowy pomocnik jest w bieżących rozgrywkach jednym z najważniejszych piłkarzy w szeregach drużyny prowadzonej przez Thorstena Finka. W rozegranych jak dotąd trzynastu meczach ligowych pięć razy wpisywał się na listę strzelców, a także zanotował trzy asysty. Szczególnym entuzjastą sprowadzenia Holzhausera do Francji jest wspomniany Ranieri, który widzi w nim przyszłego lidera swojego zespołu w środkowej części boiska.

Zawodnik klubu z austriackiej stolicy ma już na swoim koncie zagraniczny epizod. Już w wieku szesnastu lat został bowiem zawodnikiem VfB Stuttgart, jednak nigdy nie udało mu się podbić boisk Bundesligi zarówno w barwach „Die Schwaben”, jak i Augsburga, do którego był wypożyczony w sezonie 2013-14.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy