Napoli: Piłkarze grają przeciwko trenerowi?! Jest komentarz Ancelottiego!

Napoli: Piłkarze grają przeciwko trenerowi?! Jest komentarz Ancelottiego! fot. SSC Napoli
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Football Italia

Carlo Ancelotti odniósł się do plotek krążących w mediach po porażce z Bologną (1:2), że zawodnicy Napoli prezentują się poniżej oczekiwań w rozgrywkach w Serie A, ponieważ w ten sposób chcą doprowadzić do jego zwolnienia.

Ekipa ze Stadio San Paolo zaprezentowała się przyzwoicie w środku tygodnia w pucharowej potyczce z Liverpoolem (1:1) i teraz znajduje się w dość komfortowej sytuacji przed ostatnim spotkaniem grupowym w Lidze Mistrzów, ponieważ w meczu decydującym o awansie do fazy pucharowej zmierzy się przed własną publicznością z ostatnim w tabeli Genkiem.

Popularni „Partenopei” zamierzali przed tym starciem podbudować jeszcze swoją pozycję na krajowym podwórku, ale niestety już w pierwszym pojedynku ponieśli niespodziewaną porażkę z Bologną (1:2), co wywołało we włoskich mediach falę spekulacji na temat możliwego buntu piłkarzy przeciwko Carlo Ancelottiemu.

Sam zainteresowany postanowił odnieść się do informacji przekazywanych przez dziennikarzy na pomeczowej konferencji prasowej.

- Mówicie, że zespół gra przeciwko mnie, ale mogę zapewnić, że tak nie jest. Mam doskonałe relacje z zawodnikami. Nikt nigdy nie okazał mi braku szacunku. Nie widzę także jakichkolwiek tarć pomiędzy mną a piłkarzami. Każdego dnia wymieniamy się pomysłami, aby jak najszybciej rozwiązać naszą trudną sytuację - przyznał włoski szkoleniowiec, który jednocześnie zrzucił na swoich podopiecznych winę za przegranie spotkania z Bologną.

- Naszym problemem nie jest taktyka, ale odpowiednie nastawienie do rywalizacji. Przed kilkoma dniami wykazaliśmy się wielką solidnością w meczu z Liverpoolem. To prawda, że zrezygnowaliśmy z chęci zdobywania wielu goli na rzecz solidności, ale równie ważny jest aspekt mentalny i wzięcie na siebie odpowiedzialności. Fani są rozczarowani i mogę się z nimi tylko zgodzić. Muszę wykazać się większą klarownością, aby rozwiązać tę sytuację - dodał Ancelotti.

Napoli zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli i traci już pięć punktów do wyprzedzającej jej Atalanty oraz aż siedemnaście do prowadzącego Interu.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy