Napoli wydało ważne oświadczenie w sprawie Luciano Spallettiego [OFICJALNIE]

Napoli wydało ważne oświadczenie w sprawie Luciano Spallettiego [OFICJALNIE] fot. Vincenzo Izzo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Napoli

Napoli opublikowało długi komunikat dotyczący Luciano Spallettiego i jego potencjalnego zatrudnienia przez Włoski Związek Piłki Nożnej.

W weekend Roberto Mancini zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Włoch. Na jednego z głównych kandydatów na jego następcę wyrósł Luciano Spalletti, który w poprzednim sezonie sięgnął po mistrzostwo kraju z Napoli, po czym odszedł z klubu. Niektórzy dziennikarze zasugerowali, że sprawa jest przesądzona. Gianluca Di Marzio podał z kolei, że problemem może okazać się to, iż zatrudniając obecnie 64-latka, trzeba zapłacić ponad trzy miliony euro klubowi z Neapolu. Włoska federacja piłkarska ponoć próbowała dojść do porozumienia w tej kwestii z jego prezydentem Aurelio De Laurentiisem.

Co na to szef mistrza Włoch?

„Po lawinie abstrakcyjnych rozważań, które pojawiły się w wielu mediach, uważam za konieczne wyjaśnienie sprawy Spallettiego związanej z jego ewentualnym zaangażowaniem w roli selekcjonera reprezentacji Włoch w piłce nożnej.

Zawsze miałem wielki szacunek do drużyny narodowej, a kiedy byłem młody, oprócz Napoli, była to jedyna drużyna, którą się pasjonowałem.

Luciano Spalletti, mimo że miał ostatni rok kontraktu z Napoli, po zdobyciu Scudetto wyraził chęć zrobienia sobie przerwy od trenowania, ponieważ był »bardzo zmęczony«. Z wdzięczności za wykonaną pracę nawet nie mrugnąłem okiem, choć mogłem poprosić go o respektowanie umowy. Dlatego dałem mu możliwość skorzystania z okresu odpoczynku.

W związku z tym rozpocząłem poszukiwania trenera, który mógłby zastąpić Spallettiego - osoby o dużym doświadczeniu i prestiżu. Jestem bardzo szczęśliwy, że wybrałem Rudiego Garcię, który z pewnością wykona świetną robotę.

Wracając do Spallettiego, słuchając głosu i sentymentu milionów kibiców Napoli, którzy czują głęboką więź z trenerem drużyny Champion d'Italia, dając mu możliwość niewywiązania się z kontraktu, poprosiłem o gwarancję przestrzegania tego okresu przejściowego łącznie z karą w przypadku zmiany zdania.

(…) Jeśli wybór federacji padnie na Spallettiego, świetnego trenera z 25-letnim stażem na wysokim poziomie, który w zeszłym sezonie pokazał najlepszy futbol w Europie i zaoferowana mu zostanie pensja w wysokości trzech milionów euro netto przez trzy lata, nie ma powodu, by sądzić, dlaczego miałoby zostać wstrzymane uiszczenie opłaty w wysokości miliona euro brutto rocznie za zwolnienie go z zobowiązań kontraktowych (to zobowiązanie nie tylko wobec Napoli, ale także wobec jego milionów fanów). Wszystko to jest niespójne.

Dla Napoli trzy miliony to z pewnością niewiele, dla Aurelio De Laurentiisa to jeszcze mniej. W tym przypadku kwestia nie dotyczy pieniędzy, ale zasad. Zasad związanych nie tylko z Napoli, ale z całym włoskim systemem piłki nożnej, który musi porzucić swoje amatorskie podejście, by stawić czoła wyzwaniom, szukając zgodności z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstw, spółek akcyjnych i rynku” - czytamy w komunikacie, pod którym podpisał się sternik Napoli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy