Nerwowa atmosfera w Schalke 04. Sebastian Rudy bojkotuje powrót do treningów

Nerwowa atmosfera w Schalke 04. Sebastian Rudy bojkotuje powrót do treningów
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Kicker

Po poprzednim sezonie zakończonym spadkiem Schalke 04 w poniedziałek rozpoczęło przygotowania do nowych rozgrywek. W klubie natomiast nie pojawił się Sebastian Rudy, a cała sytuacja bardzo zirytowała zarówno dyrektora sportowego, jak i sztab szkoleniowy.

Schalke 04 swój pierwszy trening odbędzie dopiero w czwartek. W poniedziałek jednak wszyscy piłkarze mieli zjawić się w klubie, aby przejść badania na obecność koronawirusa. Mimo to w ośrodku treningowym zabrakło 31-letniego Sebastiana Rudego. Niemiec w poprzednim sezonie przebywał na wypożyczeniu do TSG Hoffenheim i formalnie do 30 czerwca wciąż jest piłkarzem tej drużyny. Oba kluby doszły jednak do porozumienia i niemiecki pomocnik bez problemu dostał pozwolenie, żeby wrócić do swojego poprzedniego zespołu.

Na piłkarza próbował wpłynąć nawet dyrektor sportowy – Rouven Schröder. W piątek kontaktował się z nim. Chciał przekonać go, aby ostatecznie zjawił się w poniedziałek w klubie, ale ostatecznie próba nie udała się.

W Gelsenkirchen mają teraz poważne wątpliwości, czy Sebastian Rudy powinien pozostać ich zawodnikiem. Teoretycznie pierwszego lipca zostanie on z powrotem piłkarzem Schalke 04 na mocy kontraktu, który obowiązuje do połowy 2022 roku. W praktyce jednak Rouven Schröder podkreśla, że chce budować zespół oparty na graczach, pragnących oddawać serce za klub.

Sebastian Rudy do drużyny z Zagłębia Ruhry trafił w 2018 roku za 16 milionów euro z Bayernu Monachium. Miało być to solidne wzmocnienie, ale skończyło się tylko na ogromnych nadziejach. Już po roku bowiem został wypożyczony do TSG Hoffenheim. Następnie wrócił do Schalke 04, rozegrał dwa spotkania, ale w klubie podjęto decyzję, aby kolejny raz oddać go na rok do popularnych „Wieśniaków”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy