Neuer rozważa transfer! Nie zamierza dzielić się miejscem z Nübelem

Neuer rozważa transfer! Nie zamierza dzielić się miejscem z Nübelem fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: France Football

Manuel Neuer rozważa odejście z Bayernu Monachium. Agenci bramkarza mieli się już nawet orientować, czy potencjalnie zainteresowany nie byłby Juventus.

Najbliższe miesiące mogą wytworzyć na Allianz Arena niemałą sagę. Klub potwierdził już, że latem do składu dołączy Alexander Nübel, którego kontrakt z Schalke 04 wygasa w czerwcu. Już sam ten fakt wywołał frustrację u Manuela Neuera, który ani myśli oddawać miejsce w wyjściowej jedenastce, a sytuację pogarsza to, iż częściowo i tak będzie musiał to zrobić. Wszystko za sprawą klauzuli, którą 23-latek zapewnił sobie w swojej umowie.

Nowy golkiper miał otrzymać na piśmie deklarację, iż wystąpi w co najmniej 15 meczach przyszłego sezonu. To niezbyt spodobało się Neuerowi, który teraz szykuje się na każdą ewentualność. „France Football” twierdzi, że doświadczony Niemiec najchętniej przeniósłby się w razie konieczności do Juventusu.

„Stara Dama” była nim zainteresowana kilka lat temu, kiedy szukała następcy Gianluigiego Buffona, lecz skończyło się jedynie na nieśmiałych spekulacjach. Ostatecznie w tej roli obsadzono Wojciecha Szczęsnego, wobec którego klub od samego początku snuł ambitne plany. Aktualnie to Polak jest jedynką w bramce i prezentuje się na tyle dobrze, że działacze nieraz go chwalili, a media informowały też o rychłym porozumieniu w kwestii nowej umowy.

Jak na razie nie została ona jednak podpisana, co zaczęło rodzić pewne wątpliwości. Co jakiś czas na łamy włoskich gazet powraca temat sprowadzenia nowego golkipera - kilka miesięcy temu była mowa o potencjalnym transferze Jana Oblaka, wcześniej dyskutowano na temat Davida De Gei. Tym razem przyszedł czas na Neuera, którego wciąż można uznać za klasowego bramkarza, choć zdarzają się zarzuty o spadku formy weterana.

Neuer ma już 33 lata na karku, zatem jest starszy od Szczęsnego o cztery lata. Właśnie to wzbudza największe wątpliwości co do doniesień francuskich dziennikarzy. Jak na razie „Bianconeri” zdają się być zadowoleni z Polaka, którego w każdej chwili może zresztą zastąpić Gianluigi Buffon, co do końca kariery którego na razie się nie dyskutuje. Jeśli nie nastąpiłaby nagła zmiana nastroju, Neuer tak czy tak musiałby się zatem dzielić minutami ze Szczęsnym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy