Newcastle poluje na Koulibaly'ego

Newcastle poluje na Koulibaly'ego
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Footmercato.net

Według Footmercato.net przedstawiciele Saudyjskiego Funduszu Inwestycyjnego, którzy są o krok od przejęcia Newcastle United, skontaktowali się już z Napoli w sprawie transferu Kalidou Koulibaly’ego.

O przejęciu angielskiego klubu przez Saudyjczyków pisze się od pewnego czasu. Zdaniem brytyjskich mediów może zostać to oficjalnie ogłoszone w tym tygodniu. Zmiana właściciela sprawi, że szeregi „Srok” w najbliższym czasie powinno zasilić kilka gwiazd. Przez media przewinęło się już wiele nazwisk na czele z Antoine’em Griezmannem i Philippe Coutinho z Barcelony.

Footmercato.net pisze o Koulibaly’m. Zdaniem jego dziennikarzy temat jest poważny i doszło już do pierwszych rozmów w tej sprawie. Prezydent Napoli, Aurelio De Laurentiis, przez długi czas oczekiwał za senegalskiego stopera ponad 100 milionów. Teraz powinno wystarczyć 80. To oczywiście gigantyczna kwota (dwa razy wyższa od obecnego rekordu transferowego Newcastle), ale w przypadku przyjścia do klubu Saudyjczyków - będzie w zasięgu „Srok”.

Powyższe źródło dodaje, że Newcastle będzie zależało również na pozyskaniu Edinsona Cavaniego z Paris Saint-Germain i Nabila Fekira z Realu Betis.

Temu pierwszemu wygasa umowa z PSG i „Sroki” będą mogły zwabić go do siebie wielkim kontraktem. Według „AS’a” w umowie Fekira z Betisem widnieje klauzula wykupu na poziomie 100 milionów euro. Klub z Andaluzji powinien być jednak otwarty na negocjacje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań: Transfer Radosława Murawskiego latem Lech Poznań: Transfer Radosława Murawskiego latem Legia Warszawa: Testy medyczne Marko Jankovicia [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Testy medyczne Marko Jankovicia [OFICJALNIE] EURO 2020: Komunikat UEFA w sprawie Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Komunikat UEFA w sprawie Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Konrad Wrzesiński z atrakcyjną ofertą od Al-Merreikh Konrad Wrzesiński z atrakcyjną ofertą od Al-Merreikh Wisła Kraków: Tim Hall może trafić do uczestnika Ligi Europy Wisła Kraków: Tim Hall może trafić do uczestnika Ligi Europy Max Meyer wrócił do Bundesligi po nieudanej przygodzie z Premier League [OFICJALNIE] Max Meyer wrócił do Bundesligi po nieudanej przygodzie z Premier League [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Ødegaard w Arsenalu OFICJALNIE: Ødegaard w Arsenalu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy