Newcastle United domyka rekordowy zakup. Napastnik przekonany do transferu!

Newcastle United domyka rekordowy zakup. Napastnik przekonany do transferu! fot. Lee Bryant Photography / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RMC Sport

Hugo Ekitike zgodził się na przeprowadzkę tego lata ze Stade de Reims do Newcastle United - donosi RMC Sport.

Przedstawiciele „Srok” upatrzyli sobie obiecującego francuskiego napastnika już jakiś czas temu i podjęli nieudaną próbę jego pozyskania w trakcie zimowego okna transferowego.

Wówczas sam piłkarz nie był do końca przekonany do słuszności wykonania takiego ruchu i Stade de Reims nie było zachwycone otrzymaną propozycją ze strony ekipy ze St James’ Park.

Od tego momentu Newcastle United przybyła pokaźna liczba konkurentów w walce o względy młodzieżowego reprezentanta „Trójkolorowych” w postaci PSG, Borussii Dortmund czy Manchesteru United. Z tego powodu „Sroki” skoncentrowały się jeszcze bardziej na wypracowaniu porozumienia z dotychczasowym pracodawcą 19-letniego piłkarza.

Klub z Premier League osiągnął na tym polu pełen sukces za sprawą złożenia oferty za napastnika w wysokości 36 milionów euro kwoty podstawowej oraz dodatkowych dziesięciu milionów w formie bonusów, podobno stosunkowo łatwych do osiągnięcia, w porównaniu do wcześniejszych, które zakładały wygranie Ligi Mistrzów przez drużynę ze St James’ Park.

W tej sytuacji wysłannikom Newcastle United pozostało przekonać do przenosin samego zainteresowanego. Francuz nie okazał się tym razem zawziętym przeciwnikiem zaliczenia przeprowadzki do najchętniej oglądanych rozgrywek piłkarskich na świecie i zgodził się na kontynuowanie kariery w barwach angielskiego zespołu.

Szczegóły porozumienia pomiędzy napastnikiem a „Srokami” nie jest jeszcze znane. RMC Sport przekonuje jednak, że tylko jakiś nieprawdopodobny zwrot akcji może storpedować finalizację rekordowego zakupu ekipy z Premier League.

Na chwilę obecną wydała ona najwięcej na Joelintona. Brazylijski snajper trafił na St James’ Park z Hoffenheim za 44 milionów euro i po aktywacji wspomnianych bonusów straci to miano na rzecz Hugo Ekitike'a, o ile do tego czasu Newcastle United nie sprowadzi kogoś za jeszcze większe pieniądze.

Utalentowany gracz zakończył sezon z jedenastoma trafieniami w 26 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy