Newcastle United: Faworyt działaczy prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia posady menedżera

Newcastle United: Faworyt działaczy prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia posady menedżera
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Telegraph | Sky Sports

Paulo Fonseca ma bardzo duże szanse na objęcie posady menedżera Newcastle United. Na swojej drodze wciąż musi pokonać jednak innych kandydatów, informują Sky Sports i „The Telegraph”.

Od dłuższego czasu można było spodziewać się zwolnienia Steve'a Bruce'a, lecz ostatecznie menedżer rozstał się z Newcastle United za porozumieniem stron. W ramach podziękowania za nieco niedoceniane osiągnięcia z ostatnich lat szkoleniowiec otrzymał szansę rozegrania swojego tysięcznego meczu na ławce trenerskiej. Teraz jednak nowi właściciele postanowili definitywnie zakończyć ten rozdział i przejść dalej.

Tymczasowo w rolę szkoleniowca wcieli się Graeme Jones, ale z góry wiadomo, iż trwają rozmowy w sprawie stałego menedżera, co zresztą potwierdził sam klub. Sky Sports i „The Telegraph” potwierdzają, że głównym faworytem do objęcia tej funkcji jest Paulo Fonseca.

Dziennik dodaje, że rozmowy z nim prowadzone były już zeszłego lata, wtedy faworytem do jego pozyskania był jednak Tottenham. Wygląda jednak na to, że co się odwlecze, to nie uciecze.

Tamte negocjacje mają zostać wykorzystane jako baza pod te obecne. Strony są chętne do współpracy, a Fonseca zdaje się być podekscytowany projektem, zwłaszcza, że nowi właściciele chcą powierzyć opiekę nad zespołem komuś, kto będzie w stanie zapewnić co najmniej kilka lat kooperacji na wysokim poziomie.

W międzyczasie trwają jednak rozmowy również z innymi kandydatami, „Sroki” chcą bowiem dokonać jak najlepszego wyboru. Konkurencję dla Portugalczyka stanowią między innymi Frank Lampard, Lucien Favre czy Eddie Howe, nie zmienia to jednak faktu, iż Fonseca jest najbliżej przejęcia ekipy z St. James' Park.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy