Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu

Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu fot. chrisdorney / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sportitalia | Daniele Longo [Twitter] | Fabrizio Romano

Przygotowywany od wielu miesięcy transfer Svena Botmana może dojść do skutku. Lille OSC zaakceptowało propozycję Newcastle United i operacja jest o krok od finalizacji - donoszą Sportitalia, Daniele Longo oraz Fabrizio Romano.

„Sroki” już zimą interesowały się Holendrem, ale wtedy „nie” mówił jego pracodawca. Piłkarz również miał wątpliwości.

W międzyczasie toczyły się rozmowy agentów środkowego obrońcy z Milanem. Ich owocem było porozumienie w kwestii warunków kontraktu indywidualnego. Wciąż jednak brakowało konsensusu między klubami.

„Rossoneri” odkładali to na potem, chcąc najpierw sformalizować zmianę właściciela. To się teraz na nich mści.

Według najnowszych wieści opieszałość Włochów wykorzystali Anglicy. Zaoferowali oni 40 milionów euro podstawy plus następne pięć w formie bonusów, a propozycja została zaakceptowana. Sam zawodnik także patrzy na sprawę przychylnym okiem.

Oficjalny komunikat może pojawić się w ciągu kilku godzin, choć wydaje się, że nim strony uporają się z papierologią, minie nieco więcej czasu. Fakty są jednak takie, że 22-latek jest już o krok od przeprowadzki do Premier League.

Sven Botman ma za sobą sezon, w którym rozegrał 32 spotkania, w tym pięć na poziomie Ligi Mistrzów.

W przypadku realizacji transakcji, będzie to rekordowy zakup w historii NUFC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Real Madryt ma kandydata do transferu na miejsce Casemiro Real Madryt ma kandydata do transferu na miejsce Casemiro Manchester United szykuje nową ofertę za skrzydłowego. Łącznie 100 milionów euro Manchester United szykuje nową ofertę za skrzydłowego. Łącznie 100 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy