Newcastle United po piłkarza Realu Madryt. Oferta już złożona

Newcastle United po piłkarza Realu Madryt. Oferta już złożona fot. chrisdorney / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footmercato.net

Newcastle United liczy, że w niedalekiej przyszłości uda mu się pozyskać Ferlanda Mendy’ego. Angielski klub nawiązał kontakt z otoczeniem zawodnika - donosi Footmercato.net.

Lewy obrońca nie może narzekać na brak regularnych występów w barwach Realu Madryt, ale w tym sezonie niejednokrotnie był zmieniany przed końcem zawodów. To pokazuje, że Carlo Ancelotti nie do końca mu ufa, obawiając się głupiej straty, jak ta w meczu rewanżowym z Chelsea w poprzedniej kampanii.

Umowa Francuza wygasa 30 czerwca 2025 roku i wciąż nie wiadomo, czy współpraca zostanie przedłużona. W Hiszpanii nie brakuje doniesień, że zawodnik oczekuje podwyżki.

„Królewscy” zastanawiają się, jaką decyzję podjąć, wiedząc o obecności w składzie Davida Alaby oraz Nacho Fernándeza, którzy mogą występować po lewej stronie boiska w bloku defensywnym.

Tymczasem pojawiły się spekulacje, jakoby zainteresowany ściągnięciem Ferlanda Mendy’ego był Manchester City. Footmercato.net nie potwierdza tych informacji, ale podaje, że istotnie angielskie kluby mają chrapkę na 27-latka.

Spośród nich na pierwsze miejsce wysunęło się Newcastle United. Według tego źródła „Sroki” nie tracą czasu i już złożyły piłkarzowi lukratywną ofertę.

Ekipa, która w zeszłym roku została przejęta przez Saudyjczyków, obecnie radzi sobie znakomicie. Pod wodzę Eddie’ego Howe’a wdrapała się na trzecie miejsce w tabeli Premier League, a Anglik oczekuje dalszych wzmocnień.

Jak podkreśla Footmercato.net, zimą raczej ciężko będzie nakłonić Real Madryt do sprzedaży reprezentanta „Trójkolorowych”, ale wraz z końcem rozgrywek wszystko może się zdarzyć.

Mendy podczas sezonu 2022/2023 jak dotąd rozegrał 17 spotkań i zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy