Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE]

Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Newcastle United

Newcastle United opublikowało niecodzienny komunikat dotyczący... strojów swoich kibiców przychodzących na mecze.

Sympatyków Newcastle bardzo ucieszyło niedawne przejęcie klubu przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny. W momencie pojawienia się potwierdzenia wielkiej operacji świętowali oni pod stadionem swojego zespołu, a ich dobre humory przeniosły się również na ostatni mecz Premier League z Tottenhamem (2:3).

W trakcie spotkania na trybunach St James' Park można było zobaczyć fanów przebranych w arabskie stroje. Można przypuszczać, że sympatycy „Srok” nie mieli złych zamiarów, o czym zresztą pisze Newcastle. Jednocześnie klub poprosił jednak o zaprzestanie takich działań.

„Newcastle United uprzejmie prosi kibiców o powstrzymanie się od noszenia tradycyjnych arabskich strojów lub nakryć głowy inspirowanych Bliskim Wschodem na mecze, jeśli zwykle nie noszą takiego stroju.

Wielu kibiców pojawiło się ostatnio na St. James' Park w nakryciach głowy i ubraniach odnoszących się do przejęcia klubu przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, PCP Capital Partners i RB Sports & Media.

Nikt z grupy nowych właścicieli nie był urażony strojami fanów, którzy postanowili celebrować ostatnie wydarzenia w taki sposób. Taki gest został uznany za pozytywny i z dobrymi intencjami.

Nie można jednak wykluczyć, że ubieranie się w taki sposób może zostać odebrane za nieodpowiednie kulturowo i urazić innych. Zachęcamy kibiców odwiedzających stadion do noszenia strojów pozostających normą dla ich kultury i religii, co jest odzwierciedleniem bogactwa wielokulturowych społeczności” - napisano w komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy