Newcastle United ubiegnie PSG w walce o pomocnika?!

2023-04-02 13:25:36; Aktualizacja: 1 rok temu
Newcastle United ubiegnie PSG w walce o pomocnika?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: L'Équipe

Newcastle United rzuca wyzwanie Paris Saint-Germain w walce o Rayana Cherkiego z Olympique'u Lyon - poinformowało „L'Équipe”.

Ekipa z Parc des Princes wytypowała ofensywnego pomocnika na głównego kandydata do wypełnienia luki w zespole po odejściu Pablo Sarabii do Wolverhampton w trakcie zimowego okna transferowego.

Olympique Lyon nie wyobrażał sobie rozstania z wychowankiem na ówczesnym etapie sezonu i nie przystąpił do żadnych konkretnych rozmów z ligowym przeciwnikiem. Ten nie porzucił jednak myśli o nawiązaniu z nim współpracy i sposobi się do przeprowadzenia letniej ofensywy.

Dziennikarze „L'Équipe” przekonują, że wówczas przyjdzie im konkurować z europejską konkurencją o względy Rayana Cherkiego, którym poważne zainteresowanie przejawia między innymi Newcastle United.

Ten nie wykazuje na razie zdecydowanej chęci do wysłuchania i ewentualnego zaakceptowania opcji kontynuowania kariery w Premier League. Może to jednak ulec zmianie w momencie zapewnienia sobie przez „Sroki” udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

PSG było gotowe przeznaczyć zimą ponad 20 milionów euro na młodzieżowego reprezentanta Francji kuszonego zmianą przynależności barw narodowych na Algierię. Poza wymienionymi ekipami przyglądają mu się też wysłannicy innych klubów z Anglii oraz Niemiec.

Cherki, według różnych źródeł, jest związany z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2024 lub 2025 roku. W obu przypadkach w umowie znajduje się opcja automatycznego przedłużenia z nim współpracy po rozegraniu określonej liczby spotkań w wyjściowym składzie. Wspomniane źródło uważa, że brakuje mu jeszcze sześciu takich występów do aktywacji zapisu.

19-letni ofensywny pomocnik zanotował cztery trafienia i cztery asysty w 29 meczach w tym sezonie.