Newcastle United ubiegnie PSG w walce o pomocnika?!

Newcastle United ubiegnie PSG w walce o pomocnika?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Équipe

Newcastle United rzuca wyzwanie Paris Saint-Germain w walce o Rayana Cherkiego z Olympique'u Lyon - poinformowało „L'Équipe”.

Ekipa z Parc des Princes wytypowała ofensywnego pomocnika na głównego kandydata do wypełnienia luki w zespole po odejściu Pablo Sarabii do Wolverhampton w trakcie zimowego okna transferowego.

Olympique Lyon nie wyobrażał sobie rozstania z wychowankiem na ówczesnym etapie sezonu i nie przystąpił do żadnych konkretnych rozmów z ligowym przeciwnikiem. Ten nie porzucił jednak myśli o nawiązaniu z nim współpracy i sposobi się do przeprowadzenia letniej ofensywy.

Dziennikarze „L'Équipe” przekonują, że wówczas przyjdzie im konkurować z europejską konkurencją o względy Rayana Cherkiego, którym poważne zainteresowanie przejawia między innymi Newcastle United.

Ten nie wykazuje na razie zdecydowanej chęci do wysłuchania i ewentualnego zaakceptowania opcji kontynuowania kariery w Premier League. Może to jednak ulec zmianie w momencie zapewnienia sobie przez „Sroki” udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

PSG było gotowe przeznaczyć zimą ponad 20 milionów euro na młodzieżowego reprezentanta Francji kuszonego zmianą przynależności barw narodowych na Algierię. Poza wymienionymi ekipami przyglądają mu się też wysłannicy innych klubów z Anglii oraz Niemiec.

Cherki, według różnych źródeł, jest związany z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2024 lub 2025 roku. W obu przypadkach w umowie znajduje się opcja automatycznego przedłużenia z nim współpracy po rozegraniu określonej liczby spotkań w wyjściowym składzie. Wspomniane źródło uważa, że brakuje mu jeszcze sześciu takich występów do aktywacji zapisu.

19-letni ofensywny pomocnik zanotował cztery trafienia i cztery asysty w 29 meczach w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy