Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE]

Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Newcastle United

Newcastle United raz jeszcze odniosło się do sprawy strojów zakładanych na stadion przez swoich kibiców.

Kilka dni temu Newcastle opublikowało komunikat, w którym poprosiło kibiców o niezakładanie arabskich strojów i nakryć głowy, o ile nie używają ich na co dzień. Klub podkreślił, że rozumie, iż robiący to fani nie chcieli nikogo urazić, ale jednak zaapelował o nieświętowanie w taki sposób przejęcia drużyny przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, gdyż może urazić to kogoś innego.

Dzisiaj na stronie internetowej „Srok” pojawiło się nowe oświadczenie wyjaśniające to pierwsze.

„Newcastle United chciałoby wyjaśnić wytyczne wydane w środę 20 października dotyczące strojów na mecz.

Nowi właściciele są zachwyceni powitaniem ze strony lokalnej społeczności po przejęciu klubu dwa tygodnie temu.

Kibice, którzy świętowali to wydarzenie, nosząc tradycyjne stroje kulturowe, w tym nakrycia głowy, byli częścią tego powitania.

Osoby chcące wesprzeć klub, nosząc odpowiednie, inspirowane kulturą ubrania powinny robić to według własnego uznania. Jesteśmy otwarci na wszystkich.

Powtarzając pierwotną deklarację - ani klub, ani jego nowi właściciele nie byli obrażeni noszonymi strojami i doceniają jawne wsparcie i akceptację ze strony naszych wspaniałych fanów.

Newcastle United i jego nowi właściciele nieustannie wspierają inicjatywy Premier League dotyczące różnorodności i integracji, w tym No Room for Racism.

Na zakończenie dziękujemy fanom Newcastle United za ich niesamowite wsparcie” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez klub z St James' Park.

Dzisiaj Newcastle mierzy się na wyjeździe z Crystal Palace.

Newcastle United ubiegnie europejską czołówkę?! Angielski klub gotowy wyłożyć 80 milionów euro na nową gwiazdę

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy