Newcastle United z ofertą 15 milionów funtów za zawodnika Arsenalu

2024-05-18 07:29:57; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Newcastle United z ofertą 15 milionów funtów za zawodnika Arsenalu
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: The Telegraph

Newcastle United nie poprzestaje na staraniach w kwestii pozyskania Aarona Ramsdale'a, rezerwowego bramkarza Arsenalu. Na stole pojawiła się oferta rzędu 15 milionów funtów – donosi „The Telegraph”.

Wzmocnienie pozycji między słupkami to dla „Srok” jeden z ważniejszych celów na letnie okno. Trener Eddie Howe chciałby mieć w zanadrzu godnego konkurenta o miejsce w podstawowym składzie dla Nicka Pope'a, który dopiero wrócił do pełni zdrowia po zwichnięciu stawu ramiennego.

Dla angielskiego szkoleniowca Ramsdale stanowi pewny wybór, gdyż w przeszłości już sam go sprowadzał do swojej ekipy, gdy pracował na kontrakcie w Bournemouth. W tym przypadku należy przywołać datę 31 stycznia 2017 roku.

Jeszcze do poprzedniego sezonu golkiper uchodził za numer jeden w Arsenalu, lecz wraz z przybyciem Davida Rayi został odstawiony na boczny tor, broniąc co najwyżej krajowych pucharach. Łącznie w kończących się zmaganiach zanotował trzy czyste konta w 11 występach.

„The Telegraph” przekonuje, że Newcastle utrzymuje mocne zainteresowanie 26-latkiem. Na stole miała ukazać się nawet propozycja o wartości 15 milionów funtów (około 17,5 miliona euro), choć sam bohater spekulacji na portalu X odbił piłeczkę, że to doniesienie jest dla niego „kompletnie czymś nowym”.

Kontrakt Ramsdale'a z obecnym pracodawcą wygasa wraz z końcem czerwca 2026 roku. Z kolei zainteresowana strona wiąże nadzieje na aż pięcioletnią kooperację, bo tak długą umowę pragnie zaoferować.

Jednocześnie zielone światło na odejście z St James' Park otrzymał Martin Dúbravka.

Z kolei na liście życzeń uczestnika mijającej edycji Ligi Mistrzów znalazło się miejsce także dla Giorgiego Mamardaszwilego.