Newcastle United z porażką 0-8 [WIDEO]

2024-05-24 11:28:39; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Newcastle United z porażką 0-8 [WIDEO] Fot. Cody Froggatt/News Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Newcastle United przegrało towarzyskie spotkanie z zespołem złożonym z największych gwiazd australijskiej ekstraklasy. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie fakt, że drużyna Eddie'ego Howe'a została rozbita aż 0:8.

Strzelecka kanonada wyrządzona przez gospodarzy rozpoczęła się już w piątej minucie. Kiepskie wybicie z linii defensywy rywala wykorzystał Benjamin Old, który mocnym strzałem z pola karnego otworzył wynik spotkania.

Im bliżej gwizdka sygnalizującego przerwę, tym bardziej robiło się nerwowo w szeregach gości. Kolejne dwa trafienia również padły łupem ekipy dowodzonej przez Patricka Kisnorbo. Przed zejściem do szatni na odpoczynek dodali je kolejno Nicolas Milanović oraz Adam Taggart.

Kiedy wydawało się, że „Sroki” będą jeszcze w stanie nawiązać walkę przed uniknięciem blamażu, z biegiem czasu szło im tylko gorzej.

W drugiej odsłonie siódma siła Premier League 2023/2024 przyjęła jeszcze pięć goli. Na listę strzelców wpisali się Apostolos Stamatelopoulos (dwukrotnie), Jake Hollman, Jordan Courtney-Perkins oraz Bożidar Kraew.

Oczywiście, należy wziąć pod uwagę fakt, że Eddie Howe wyszedł podstawową jedenastką złożoną w większości z bardzo młodych zawodników, w tym zapowiadanego na przyszłą gwiazdę reprezentacji Australii Garanga Kuola. Powrotu na Antypody po transferze z Central Coast Mariners 19-letni lewoskrzydłowy nie zapamięta jednak zbyt miło.

Na ławce rezerwowych zespołu z północnej Anglii przebywali między innymi Kieran Trippier, Lewis Hall czy Elliott Anderson, lecz trener nie zdecydował się ich wprowadzić na murawę, głównie przez pryzmat zbliżającego się EURO 2024.

Dwa dni wcześniej Newcastle United wyszło pierwszym garniturem na sparing z Tottenhamem Hotspur, zremisowany w 90 minutach 1:1.