Neymar monitorowany przez następnego giganta

Neymar monitorowany przez następnego giganta fot. John Spencer/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Équipe

Chelsea znajduje się w gronie zespołów zainteresowanych pozyskaniem Neymara - poinformowało „ L'Équipe”.

Minione letnie okna transferowe przynosiły nam wiele spekulacji na temat przyszłości reprezentanta Brazylii. Był on z różnych względów łączony z opuszczeniem Paris Saint-Germain, ale koniec końców rozpoczynał każdy z ostatnich sezonów w barwach paryskiego klubu.

W nadchodzących tygodniach ten stan rzeczy ulegnie najprawdopodobniej zmianie, ponieważ w końcu obie zainteresowane strony przejawiają gotowość do pójścia własnymi ścieżkami.

Punktem zwrotnym w sprawie dalszej kariery Neymara okazało się pospolite ruszenie fanów PSG, którzy przybyli pod jego dom, domagając się natychmiastowego odejścia z zespołu kontuzjowanej gwiazdy.

Polecił on niezwłocznie swoim przedstawicielom rozpoczęcie poszukiwań nowej drużyny, mogącej zapewnić mu kontynuowanie rywalizacji na najwyższym poziomie. Zgodę na to wydały władze ekipy z Parc des Princes, co należy odczytywać jako pojawienie się dużej szansy na zaliczenie hitowego transferu z udziałem 31-letniego skrzydłowego.

Ten z pewnością nie będzie narzekał na brak lukratywnych propozycji z krajów arabskich, ale przynajmniej na razie skupia się na poszukiwaniu nowego pracodawcy w Europie.

Tu w ostatnich tygodniach pojawiały się plotki o sondowaniu tematu jego sprowadzenia przez Newcastle United, a teraz okazuje się, że wstępne rozmowy z PSG rozpoczął Manchester United.

Dziennikarze „L'Équipe” zapewniają, że nie są to jedyne kluby z Premier League przejawiające zainteresowanie usługami reprezentanta Brazylii, ponieważ chęć ściągnięcia go przejawia także Chelsea.

Od dłuższego czasu monitoruje ona rozwój sytuacji wokół Neymara i już zimą nawiązała stosowne kontakty z drużyną z Parc des Princes.

Właściciel Todd Boehly jest wielkim fanem jego umiejętności i nie miałby większych kłopotów ze sprostaniem oczekiwaniom zawodnika.

Niestety brak obecności „The Blues” w przyszłej edycji europejskich pucharów mocno komplikuje im sprawę w kontekście podjęcia rywalizacji z wymienioną dwójką, ponieważ same finanse, perspektywa skoncentrowania się na walce o mistrzostwo Anglii i nawiązanie ponownej współpracy z Mauricio Pochettino mogą okazać niewystarczająco kuszące dla doświadczonego skrzydłowego.

Obecnie za najbardziej prawdopodobną formułę transferu z udziałem Brazylijczyka uważa się wypożyczenie go na rok z zawarciem opcji lub przymusu wykupu za bliżej nieokreśloną sumę.

***

To on naciska na hitowy transfer Neymara

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukayo Saka strollował Jamesa Maddisona, ale zemsta była słodka Bukayo Saka strollował Jamesa Maddisona, ale zemsta była słodka Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO] Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO] Legia Warszawa: Josué i Paweł Wszołek odpoczną. Wiadomo, kto kapitanem w meczu z Górnikiem Zabrze Legia Warszawa: Josué i Paweł Wszołek odpoczną. Wiadomo, kto kapitanem w meczu z Górnikiem Zabrze Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Letni nabytek mistrza Polski daje popis. Już hat-trick [WIDEO] Raków Częstochowa: Letni nabytek mistrza Polski daje popis. Już hat-trick [WIDEO] Cezary Kucharski podsumował dziennikarza. „Chwalił »Fryzjera«, a dziś deprecjonuje zwycięstwo Legii Warszawa” Cezary Kucharski podsumował dziennikarza. „Chwalił »Fryzjera«, a dziś deprecjonuje zwycięstwo Legii Warszawa” Legia Warszawa: Josué musi uważać w meczu z Górnikiem Zabrze Legia Warszawa: Josué musi uważać w meczu z Górnikiem Zabrze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy