Neymar powrócił [WIDEO]. Kibice się nie nudzili, w sumie dziewięć bramek

2024-10-21 20:12:19; Aktualizacja: 4 dni temu
Neymar powrócił [WIDEO]. Kibice się nie nudzili, w sumie dziewięć bramek Fot. CBS Sports
Mateusz Michałek Źródło: CBS Sports

Zespół Al-Hilal pokonał w poniedziałkowym meczu Azjatyckiej Ligi Mistrzów Al-Ain 5:4. Pod koniec spotkania na murawie pojawił się wracający po długiej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi Neymar.

Drużyna Al-Hilal podchodziła do meczu z Al-Ain w Azjatyckiej Lidze Mistrzów po wcześniejszych zwycięstwach z Al-Rayyan (3:1) oraz Al-Shortą (5:0). W poniedziałkowym starciu z emirackim rywalem objęła prowadzenie w 26. minucie po golu Renana Lodiego. Odgryzł się Soufiane Rahimi, ale jeszcze przed przerwą kolejne bramki dla mistrza Arabii Saudyjskiej zdobyli Sergej Milinković-Savić oraz Salem Al-Dawsari.

W drugiej połowie też nie było nudno. W szeregach gospodarzy do siatki trafili Mateo Sanabria i dwukrotnie Rahimi. U gości hat-tricka skompletował Al-Dawsari i skończyło się na 4:5.

Chwilę po strzeleniu trzeciego gola w 77. minucie 33-latek został zmieniony przez Neymara. To duże wydarzenie, wszak ostatni występ w trykocie saudyjskiej ekipy Brazylijczyk zanotował w październiku poprzedniego roku. Potem zagrał jeszcze w reprezentacji, ale i tak minęło od tego ponad 12 miesięcy.

Gwiazdor nabawił się kontuzji w trakcie potyczki „Canarinhos” z Urugwajem. Zerwał więzadło krzyżowe przednie i uszkodził łąkotkę w lewym kolanie. Spodziewany termin powrotu do pełni sił przez niego niestety się opóźnił, ale w końcu stało się to faktem.

W 2023 roku Al-Hilal zapłaciło Paris Saint-Germain za Neymara 90 milionów euro. To jego szósty występ dla zespołu z Półwyspu Arabskiego. Na koncie ma jednego gola i trzy asysty.