Neymar rwie się do gry

Neymar rwie się do gry fot.
Paweł Machitko
Źródło: RMC

Jak poinformował jeden z francuskich, silnie związanych z Paris Saint-Germain dziennikarzy, Saber Desfarges, Neymar da Silva Santos Júnior może być gotowy do gry już na niedzielne starcie „Les Parisiens” z AS Monaco.

Jeśli doniesienia Francuza okażą się słuszne, mecz z monakijczykami będzie pierwszym spotkaniem 27-letniego napastnika od 23 stycznia. Brazylijczyk, który zmagał się jeszcze do niedawna z poważną kontuzją stopy, opuścił w tym czasie aż 15 gier swojego zespołu.

„Neymar chce wznowić grę w meczu z Monaco. Brazylijczyk podzielił się już wieściami o dobrym samopoczuciu z personelem medycznym PSG i czuje się gotowy, by znowu wybiec na boisko. Ostatnie testy sprawnościowe jutro i pojutrze. Neymar ma naprawdę duże szanse na spełnienie swojego pragnienia i występ w niedzielę” – napisał na swoim Twitterze dziennikarz RMC.

Przypomnijmy, że napastnik doznał wspomnianego urazu podczas meczu ze Strasbourgiem. W sumie przez kontuzje zawodnik nie był dysponowany do gry przez 124 dni obecnego sezonu, co daje razem bardzo dużą liczbę 27 spotkań.

Neymar wystąpił w obecnej kampanii 23-krotnie, zaliczając w tym czasie 20 trafień oraz 11 asyst. Do PSG przeszedł z FC Barcelony za rekordową kwotę 222 milionów euro. Obecny kontrakt Brazylijczyka z paryżanami wygaśnie na koniec czerwca 2022 roku.

Po meczu z AS Monaco PSG powinno świętować kolejny tytuł mistrzowski.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy