Neymar szybciej w Lidze Mistrzów. OFICJALNIE: Kara nałożona na Brazylijczyka została skrócona

Neymar szybciej w Lidze Mistrzów. OFICJALNIE: Kara nałożona na Brazylijczyka została skrócona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PSG

Paris Saint-Germain poinformowało, że kara nałożona na Neymara przez UEFA została skrócona.

Trzymeczowe zawieszenie dla Brazylijczyka wynikało z jego zachowania po rewanżowym spotkaniu 1/8 finału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów pomiędzy PSG a Manchesterem United. Neymar nie grał w nim z powodu kontuzji, ale po ostatnim gwizdku krytykował pracę sędziów. „To hańba! Zostawiają czterech facetów, którzy nie rozumieją piłki nożnej, by oglądali sytuacje w zwolnionym tempie.... To nie miało miejsca!” - pisał zawodnik.

Neymar miał pauzować przez trzy mecze, ale PSG potwierdziło, że po złożeniu odwołania od kary do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu zawieszenie zmniejszono do dwóch spotkań.

Oznacza to, że Neymar nie zagra w jutrzejszym meczu z Realem Madryt i ominie go starcie z Galatasaray, ale będzie mógł już wystąpić w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Champions League z Club Brugge. Zaplanowano je na 22 października.

Problemy zdrowotne i niewyjaśniona sytuacja transferowa Neymara sprawiły, że dopiero w ostatni weekend zanotował on pierwszy występ w nowym sezonie. Brazylijczyk trafił do siatki w meczu Ligue 1 ze Strasbourgiem, dając PSG trzy punkty (1:0).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy