Nici z planów Manchesteru United. Bramkarz odmówił transferu

Nici z planów Manchesteru United. Bramkarz odmówił transferu fot. trabantos / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Bild

W tym tygodniu Manchester United zamierzał zintensyfikować działania zmierzające do sprowadzenia Kevina Trappa, który jednak publicznie zadeklarował chęć pozostania w Eintrachcie Frankfurt.

„Czerwone Diabły” zamierzają uzupełnić kadrę o zawodnika, który byłby odpowiednim wsparciem w rywalizacji z Davidem De Geą. Napięte relacje klubu z Deanem Hendersonem, odbywającego wypożyczenie z Nottingham Forest, spowodowały, że drużynie potrzebna jest solidna opcja rezerwowa, mogąca w przyzwoitym stopniu zastąpić Hiszpana w razie absencji.

Działacze wpadli na pomysł, aby przekonać do takiego ruchu triumfatora ostatniej edycji Ligi Europy. Zachodziło przekonanie, że przedstawiona oferta finansowa jest zwyczajnie nie do odrzucenia. Anglicy mieli bowiem zaproponować czteroletni kontrakt z zarobkami w wysokości 11 milionów euro rocznie - to prawie trzykrotnie większa pensja od tej, jaką pobiera u obecnego pracodawcy.

32-latek, który doczekał się sześciu występów w reprezentacji Niemiec, potwierdził z kolei w rozmowie dla gazety „Bild”, że otrzymał ofertę od 20-krotnego mistrza kraju, decydując się ją odrzucić.

– To prawda, że pisemna oferta została do mnie dostarczona. Manchester United to jeden z największych klubów na świecie, lecz wczoraj przekazałem członkom zarządu obu stron, że zdecydowałem się na pozostanie w Eintrachcie – oznajmił golkiper.

Trapp występuje w ekipie „Orłów” od 2019 roku po zamknięciu rozdziału z Paris Saint-Germain. Przez dotychczasowy okres stawał między słupkami 261 razy.

Jego kontrakt wygasa za niespełna dwa lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy