Nicolò Zaniolo chce wrócić do Włoch. Klub wyciąga pomocną dłoń

2024-05-23 14:06:03; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Nicolò Zaniolo chce wrócić do Włoch. Klub wyciąga pomocną dłoń Fot. Galatasaray
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: La Gazzetta dello Sport

Nicolò Zaniolo ma zamiar wrócić do ojczyzny, by odbudować swoją karierę. Miejsce do tego chce mu zapewnić Fiorentina - donosi „La Gazzetta dello Sport”.

Kariera 24-letniego pomocnika nie wygląda tak dobrze, na jaką się zapowiadała. Niegdyś utalentowana gwiazdka AS Romy, trapiona kontuzjami, po pięciu latach spędzonych na Stadio Olimpico, zamiast hitowego transferu, wylądowała w tureckim Galatasaray za 15 milinów euro.

Zaniolo jednak miejsca nad Bosforem na długo nie zagrzał, bowiem już po sześciu miesiącach przeniósł się do deszczowej Anglii, a konkretniej Aston Villi, która po spełnieniu określonych warunków posiada opcję wykupu Włocha, który w bieżącym sezonie pełni jedynie funkcję rezerwowego.

Choć aktualnie jest on bardzo rozczarowany swoją dyspozycją i brakiem występów w kadrze Italii, to drzemie w nim ogromna determinacja i wiara w odwrócenie losów swojej kariery, która znalazła się na zakręcie. Po odniesionym urazie w meczu z Liverpoolem Zaniolo przeszedł operację w Mediolanie i chce być gotowy na powrót w połowie lipca, by zacząć przygotowania z zespołem, którego barwy będzie przywdziewał.

Tu z pomocną dłonią przychodzi Fiorentina, dla której jako nastolatek występował w młodzieżowych drużynach. „Viola” w ostatnich godzinach mocno naciskała na sprowadzenie swojego byłego adepta, a w związku z chęcią powrotu 24-latka do ojczyzny, wszystko może zakończyć się pomyślnie dla obu stron.

W obecnej kampanii Zaniolo zdobył trzy bramki w 40 spotkaniach.