„Nie podoba mi się to pytanie”. Hansi Flick zgasił dziennikarza

2024-09-22 21:38:54; Aktualizacja: 4 dni temu
„Nie podoba mi się to pytanie”. Hansi Flick zgasił dziennikarza Fot. LaLiga
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Hansi Flick spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej po spotkaniu FC Barcelony z Villarrealem (5-1). Jedno z pytań dotyczyło Marca-André ter Stegena i wyraźnie nie przypadło do gustu niemieckiemu trenerowi, czemu dał upust.

FC Barcelona nie rozpamiętywała zbyt długo ostatniego starcia z AS Monaco. Choć piłkarze prowadzeni przez Hansiego Flicka zanotowali wpadkę w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów, to musieli szybko się pozbierać. W niedzielę czekało bowiem ważne starcie z Villarrealem.

Wicemistrz Hiszpanii przystąpił do tej rywalizacji w mocno zmienionym składzie, ponieważ niemiecki trener postanowił dać szansę dublerom. Mimo to udało się pokonać przeciwnika w stosunku 5-1. Jednym z bohaterów był autor dwóch trafień, Robert Lewandowski.

Poza 36-latkiem dwie bramki zdobył też Raphinha.

Po meczu bardzo dużo mówi się o jednak o sytuacji, która miała miejsce w 44. minucie. Wtedy to kontuzji doznał Marc-André ter Stegen. W przypadku Niemca doszło prawdopodobnie do uszkodzenia ścięgna rzepki w prawym kolanie. Pierwsze wieści sugerują długą przerwę.

W mediach natychmiast rozgorzała dyskusja w kwestii następcy. W kadrze jest wprawdzie Iñaki Peña, ale wątpliwe, że byłby on w stanie załatać po nim lukę na wiele długich miesięcy. Z tego powodu o ewentualne opcje pytano Hansiego Flicka. To jednak Niemcowi nie przypadło do gustu.

- Podpisanie kontraktu z następcą ter Stegena? Nie podoba mi się to pytanie. Proszę zrozumieć naszą sytuację. Jestem teraz bardzo smutny i nie chcę poruszać tego tematu - uciął szkoleniowiec.

FC Barcelona w następnej kolejce LaLigi zmierzy się u siebie z Getafe. Mecz zaplanowano na najbliższą środę.