Nie tak miało być. Przepychanek w sprawie transferu Sali ciąg dalszy

Nie tak miało być. Przepychanek w sprawie transferu Sali ciąg dalszy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Jak podaje Sky Sports, Nantes cały czas czeka na pieniądze za transfer Emiliano Sali. Wszystko wskazuje na to, że Cardiff City nie zamierza ich zapłacić.

Argentyński napastnik zginął 21 stycznia, podróżując samolotem z Nantes do Walii. Mimo wielkiej tragedii, wydawało się, że Cardiff uiści opłatę za jego transfer. Władze beniaminka Premier League od początku dawały do zrozumienia, że jeśli transakcja została przeprowadzona prawidłowo, Nantes otrzyma swoje pieniądze. Problem w tym, że walijski klub utrzymuje, że umowa nie ma mocy prawnej.

Niedawno oba kluby doszły do porozumienia w sprawie przedłużenia terminu zapłaty pierwszej raty za transfer (w sumie chodzi o 17 milionów euro). Cardiff dalej nie zrobiło jednak przelewu, więc władze Nantes złożyły skargę do FIFA. Walijski klub ma czas do 3 kwietnia, by złożyć wyjaśnienia.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Sky Sports Cardiff pozostaje przy swoim i poinformuje światową centralę piłkarską, że kontrakt Sali został odrzucony przez Premier League i dlatego można uznać go za nieważny. Klub, z uwagi na katastrofę, nie zdążył podpisać nowego kontraktu z piłkarzem.


Nantes twierdzi z kolei, że wszystko zostało przeprowadzone prawidłowo i Sala przed śmiercią został pełnoprawnym członkiem zespołu Cardiff. Wskazuje na to m.in. zarejestrowanie transferowego certyfikatu przez samą FIFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy