Nie tylko De Ligt. Juventus upatrzył nowego obrońcę. Możliwa wymiana

Nie tylko De Ligt. Juventus upatrzył nowego obrońcę. Możliwa wymiana
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport | Romeo Agresti

Przedstawiciele Juventusu nieustannie poszukują utalentowanych zawodników, którzy w niedalekiej przyszłości mogliby stanowić o sile drużyny z Turynu.

W ostatnich miesiącach nieustannie w mediach pojawiają się informacje mówiące o chęci pozyskania Matthijsa de Ligta z Ajaksu Amsterdam przez „Starą Damę”.

Klub z Włoch nie zamyka się jednak tylko na możliwość zakontraktowania reprezentanta Holandii i obserwuje również innych zawodników występujących na jego pozycji. Jednym z nich jest między innymi Cristian Romero z Genoi.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” przekonują, że utalentowany Argentyńczyk zrobił na wysłannikach ekipy z Turynu bardzo dobre wyrażenie za sprawą swoich występów na poziomie Serie A. Poczynania 20-letniego zawodnika obserwują także rywale Juventusu, dlatego aktualny mistrz kraju chce ich ubiec i już w nadchodzących tygodniach zapewnić sobie prawo do korzystania z jego usług.

Wspomniane źródło uważa, że przedstawiciele „Bianconerich” rozpoczęli już pracę nad pozyskaniem środkowego obrońcy i obecnie są gotowi zaoferować za niego 15 milionów euro.

Ta propozycja nie zadowala jednak właścicieli Genoi, którzy latem sprowadzili defensora za blisko dwa miliony euro i teraz oczekują za niego przynajmniej 25 milionów euro.

Juventus nie jest na razie skory do wyłożenia takiej sumy na zawodnika, który na obecnym etapie nie odgrywałby znaczącej roli w zespole i z tego też powodu jest gotowy włączyć w całą transakcję jeszcze Stefano Sturaro.

Środkowy pomocnik miał przed startem sezonu przenieść się na zasadzie wypożyczenia do Sportingu, ale przez kontuzję nie zaliczył wszystkich testów medycznych, dlatego został odesłany przez Portugalczyków do Turynu. Początkowo miał we Włoszech dochodzić do pełni zdrowia i ponownie pojawić się w Lizbonie, ale drużyna z Estádio José Alvalade zrezygnowała ostatecznie z tego pomysłu i teraz zawodnik ponownie szuka nowego pracodawcy.

Coraz więcej wskazuje na to, że czterokrotny reprezentant Włoch może wrócić właśnie do Genoi. Romeo Agresti z „Goal.com” poinformował już nawet, że oba kluby osiągnęły porozumienie w kwestii jego wypożyczenia na pół roku z opcją jego definitywnego wykupienia za dziesięć milionów euro.

Niewykluczone, że „Bianconeri” będą próbowali zmienić jeszcze te ustalenia lub pójdą na pewne ustępstwa, aby zapewnić sobie pierwszeństwo w negocjacjach związanych ze sprowadzeniem Cristiana Romero.

Młodzieżowy reprezentant Argentyny strzelił jedną bramkę i zanotował tyle samo asyst w jedenastu rozegranych spotkaniach w barwach „Rossoblu”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy