Nie tylko Fàbregas. AS Monaco chce przeprowadzić drugi głośny transfer z Premier League

Nie tylko Fàbregas. AS Monaco chce przeprowadzić drugi głośny transfer z Premier League fot.
Paweł Machitko
Źródło: L'Equipe

Thierry Henry ma przed sobą pracowity styczeń. Jeszcze wczoraj „L'Equipe” informowało, że transfer Cesca Fàbregasa znajduje się na ostatniej prostej, dzisiaj dodaje, że do AS Monaco powinien trafić też Mamadou Sakho.

28-letni stoper urodził się i wychował w Paryżu, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w PSG, nim w 2013 roku trafił do Liverpoolu. W 2017 roku przeniósł się do Crystal Palace, od tego czasu stanowiąc jego podporę. W tym sezonie wystąpił już w 20 meczach Premier League.

Zdaniem francuskich dziennikarzy AS Monaco ma nadzieję przywitać 29-krotnego reprezentanta Francji do końca tego tygodnia. Trwają negocjacje, a klub Ligue 1 nie będzie oszczędzał na kwocie transferowej.

Sprowadzanie Sakho wydaje się niezbędne, gdyż wykluczone zostały inne cele na pozycji stopera: Gary Cahill nie chce przeprowadzać się do Monako, Pepe woli powrót do Portugalii, a Nantes zażądało za dużej kwoty za Diego Carlosa.

Działacze mistrza Francji uważają, że tak utytułowany zespół nie może zajmować przedostatniego miejsca w tabeli Ligue 1 i chcą znacząco wzmocnić skład w zimowym oknie. Trener Thierry Henry powinien mieć do dyspozycji pierwszych nowych zawodników jeszcze przed powrotem na boiska - 13 stycznia AS Monaco czeka trudny mecz z Olympique w Marsylii.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy