Nie tylko Lorenzo Insigne. Toronto FC chce utworzyć gwiazdorski atak

Nie tylko Lorenzo Insigne. Toronto FC chce utworzyć gwiazdorski atak
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

Lorenzo Insigne nie jest jedynym piłkarzem, które latem chciałoby sprowadzić Toronto FC. Wraz z kapitanem SSC Napoli do kanadyjskiego klubu przybyć może Andrea Belotti - podaje Gianluca Di Marzio.

Obecnie największą gwiazdą drużyny przynajmniej na papierze jest Jozy Altidore, którego utrzymanie kosztuje siedem milionów euro. 32-letni środkowy napastnik zupełnie nie spełnia jednak pokładanych w nim nadziei i dlatego jego pracodawca dąży do rozstania. Jak przekazał Fabrizio Romano, obecnie oferowane są mu 4,5 miliona za przedterminowe rozwiązanie kontraktu.

W międzyczasie przedstawiciel Major League Soccer stara się dokonać wzmocnień. Absolutnym priorytetem jest Lorenzo Insigne, który otrzymał już lukratywną propozycję.

Oprócz kapitana SSC Napoli Kanadyjczycy interesują się Andreą Belottim. Umowa 28-letniego środkowego napastnika z Torino także wygasa za pół roku i jak informuje Gianluca Di Marzio, stosowne rozmowy zostały już zainicjowane.

Kapitan „Byków” latem sięgnął po tytuł mistrza Europy, ale jego negocjacje z obecnym pracodawcą nie idą najlepiej. To postanowiła wykorzystać trzynasta siła amerykańskiej ekstraklasy w Konferencji Wschodniej i jak podkreśla dziennikarz, jest ona w stanie zaoferować mu znacznie lepsze warunki finansowe.

Niegdyś barw Toronto FC bronił między innymi Sebastian Giovinco. Teraz w ślady za 34-latkiem może pójść jego dwóch rodaków, tworząc gwiazdorski atak, o którym na BMO Field najwidoczniej marzą.

Belotti w bieżących rozgrywkach przez problemy zdrowotne wybiegał na boiska tylko 10 razy, a swoją obecność zaznaczył dwoma golami i asystą. W poprzednim sezonie miał udział przy zdobyciu 20 bramek (13 trafień oraz siedem ostatnich podań).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy