Ruch Chorzów weźmie zawodnika ligowego rywala? Jest na testach [OFICJALNIE]
2026-01-18 08:43:13; Aktualizacja: 1 godzina temu![Ruch Chorzów weźmie zawodnika ligowego rywala? Jest na testach [OFICJALNIE]](img/photos/114372/1500xauto/waldemar-fornalik.jpg)
Niewykluczone, że Ruch Chorzów pozyska niebawem nowego środkowego obrońcę. Na testach znajduje się Kamil Głogowski, który dotychczas występował w GKS-ie Tychy.
Wszystko wskazuje na to, że Ruch Chorzów lada moment ogłosi swój pierwszy zimowy transfer z udziałem utalentowanego Jakuba Jendryki z drugoligowej Unii Skierniewice.
Jak poinformował ostatnio Kamil Bętkowski, 19-letni zawodnik zostanie pozyskany przez pierwszoligowca za około 100 tysięcy złotych. Na swoim celowniku miała go również Polonia Bytom.
W minioną sobotę poznaliśmy natomiast kolejne nowe nazwisko, po które chorzowska drużyna może sięgnąć w niedalekim czasie. Tym razem mowa o piłkarzu z tego samego poziomu rozgrywkowego.Popularne
Ruch zremisował ostatnio w ramach sparingu z Puszczą Niepołomice 1-1, a po jego stronie wystąpił testowany Kamil Głogowski, o czym poinformowano jeszcze przed spotkaniem. Mowa o środkowym obrońcy, który do tej pory reprezentował barwy GKS-u Tychy.
„W dzisiejszym sparingu z Puszczą testowany przez sztab szkoleniowy Ruchu będzie Kamil Głogowski - obrońca z rocznika 2004, reprezentant Polski U-20, który jesienią zaliczył 14 występów w Betclic 1 Lidze w barwach GKS-u Tychy” - napisano.
21-latek przeciwko Puszczy rozegrał 60 minut, a jego występ po końcowym gwizdku skomentował trener Waldemar Fornalik. Ze słów szkoleniowca jasno wynika, że konkretna decyzja zapadnie dopiero za jakiś czas.
- Będziemy się zastanawiać. Po meczu nie chcę na gorąco oceniać, podsumowywać jego występu. Widzieliśmy go cały tydzień w treningach, dziś zagrał 60 minut. Mam nadzieję, że to taki materiał, który pozwoli nam dobrze ocenić jego przydatność - wyjaśnił doświadczony szkoleniowiec.
Głogowski w bieżącym sezonie rozegrał czternaście spotkań na zapleczu Ekstraklasy i zdobył w nich bramkę. Do tego dorzucił również jeden występ w rozgrywkach Pucharu Polski. Defensor przez dłuższy czas odgrywał rolę podstawowego zawodnika.











![Transfery - Relacja na żywo [18/01/2026]](img/photos/114062/170x113/relacja-18012026.jpg)









![Ruch Chorzów weźmie zawodnika ligowego rywala? Jest na testach [OFICJALNIE]](img/photos/114372/90x60/waldemar-fornalik.jpg)


![Transfery - Relacja na żywo [18/01/2026]](img/photos/114062/90x60/relacja-18012026.jpg)


![„Wyglądał świetnie od początku przygotowań”. Pomocnik lidera Ekstraklasy wykluczony z hitowego meczu na inaugurację rundy wiosennej [OFICJALNIE]](img/photos/110359/170x113/tomas-tavares.jpg)



