Nie tylko Tévez. Maradona przekonuje Osvaldo do powrotu

Nie tylko Tévez. Maradona przekonuje Osvaldo do powrotu fot.
Paweł Hanejko
Źródło: Fox Sports

Diego Maradona, który został trenerem Gimnasia y Esgrima La Plata, szuka napastnika. Ma w planach ściągnięcie z piłkarskiej emerytury Pablo Osvaldo, donosi „Fox Sports”.

Kilka dni temu legendarny Argentyńczyk został ogłoszony nowym trenerem Gimnasia y Esgrima La Plata. Stoi przed nim nie lada wyzwanie, ponieważ jego nowa drużyna plasuje się w tabeli na ostatnim miejscu.

Maradona od samego początku swoich rządów musi zmagać się z problemami organizacyjnymi. Kontuzji doznał bowiem podstawowy napastnik, a więc Lautaro Chávez. To powoduje, że zespół musi rozejrzeć się za nowym atakującym.

Na ich celowniku znalazł się Carlos Tévez. Jego transfer będzie jednak możliwy dopiero w styczniu. Do tej pory wakat musi wypełnić ktoś inny.

Pion sportowy rozglądał się za różnymi opcjami, ale na przeszkodzie mogą stanąć kłopoty finansowe. To powoduje, że Maradona będzie zmuszony sięgnąć po niekonwencjonalne rozwiązanie.

Według mediów w Argentynie nowym napastnikiem ostatniej siły tamtejszej ligi może zostać Pablo Osvaldo. 33-latek wprawdzie zakończył karierę i oddał się innym czynnościom, jednak może zdecydować się na powrót.

Jest on wychowankiem Huracánu, skąd w 2006 roku przeniósł się do Atalanty. Później występował jeszcze w takich klubach jak choćby Fiorentina, Roma, Southampton, Juventus, Inter czy Porto. W 2016 roku przeprowadził się do Boca Juniors, w którym zresztą zakończył karierę. Na swoim koncie ma 14 występów w dorosłej kadrze Włoch.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy