OFICJALNIE: Al-Hilal z dużym transferem Saudyjczyka
2026-01-19 12:45:11; Aktualizacja: 1 godzina temu
Al-Hilal jest na razie relatywnie spokojne na zimowym rynku transferowym, jednak zdecydowało się uzupełnić skład środkowym pomocnikiem Muradem Al-Hawsawim z Al-Khaleej.
Kwota odstępnego wyniosła 8,3 miliona euro, a zawodnik podpisał umowę do 30 czerwca 2031 roku.
Al-Khaleej tym samym zdecydowanie pobiło rekord sprzedażowy, bo dotychczas najwięcej zarobiono na Khaledzie Nareyu - 2,5 miliona euro.
Murad Al-Hawsawi jest środkowym pomocnikiem, który znajduje się w kręgu zainteresowań selekcjonera Hervé Renarda. Na razie ma jednak tylko dwa mecze w reprezentacji - oba podczas rozgrywanego w grudniu FIFA Arab Cup.Popularne
Transfer do lokalnego giganta ma umożliwić mu skuteczniejszą rywalizację o wyjazd na Mistrzostwa Świata, podczas których w fazie grupowej Saudyjczycy zmierzą się z Urugwajem, Hiszpanią oraz Republiką Zielonego Przylądka.
Prowadzone przez Simone Inzaghiego Al-Hilal w zimowym oknie transferowym sprowadziło wcześniej dwóch Saudyjczyków - Sultana Mandasha oraz Rayana Al-Dossary'ego, a także Hiszpana Pablo Maríego z Fiorentiny.

















![Pogromcy Realu Madryt czekają na FC Barcelonę. Znamy pary ćwierćfinałowe Pucharu Hiszpanii [OFICJALNIE]](img/photos/113442/90x60/copa-del-rey.jpg)













