Nie tylko Torreira. Arsenal o krok od pozyskania pomocnika

Nie tylko Torreira. Arsenal o krok od pozyskania pomocnika fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports I Ouest-France

Arsenal jest bliski pozyskania francuskiego pomocnika.

„Kanonierzy” są już o krok od finalizacji transferu Lucasa Torreiry z Sampdorii, ale wszystko wskazuje na to, że Urugwajczyk nie będzie jedynym pomocnikiem pozyskanym przez londyńczyków tego lata. Bliski przenosin do stolicy Anglii jest również Mattéo Guendouzi z Lorient.

Sky Sports podało, że działacze Arsenalu prowadzą rozmowy z francuskim klubem w sprawie sprowadzenia 19-latka. Dziennikarze „Ouest-France” poinformowali z kolei, że transfer młodego zawodnika jest w zasadzie przesądzony, a Lorient otrzyma za niego około ośmiu milionów euro. Testy medyczne zaplanowano podobno na poniedziałek.

Guendouzi w przeszłości przez wiele lat szkolił się w Paris Saint-Germain. W 2014 roku zdecydował się on jednak przejść do Lorient, gdzie z czasem zaczął występować w pierwszym zespole. W minionym sezonie rozegrał 18 spotkań w Ligue 2, notując jedną asystę. 

19-latek, podobnie jak Torreira, może występować jako defensywny pomocnik, ale jest również wykorzystywany nieco wyżej. Warto podkreślić, że reprezentuje on francuskie barwy w kadrze do lat 20.

Zimą próbował go pozyskać m.in. Tottenham.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy