Niechciany w PSG Neymar... będzie miał przedłużoną umowę

Niechciany w PSG Neymar... będzie miał przedłużoną umowę fot. Christophe Saidi/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Neymar przed rokiem przedłużył umowę z Paris Saint-Germain. Znalazł się w niej zapis, który wkrótce wydłuży ważność dokumentu o następne 12 miesięcy - podaje „L’Équipe”.

Brazylijczyk ma za sobą przeciętny sezon, wobec czego zaufanie do jego osoby mocno spadło. Dotąd jego stronę trzymał głównie Leonardo, ale po odejściu swojego rodaka 30-latek jest zdany na siebie.

Skrzydłowy mógł liczyć, że przybycie Luísa Camposa będzie miało pozytywny wpływ, jednak nowy dyrektor sportowy również nie uznaje go za kluczową postać projektu i bierze pod uwagę sprzedaż.

Odpowiedzialności nie chce w tej chwili brać na siebie Nasser Al-Khelaïfi, któremu w pierwszej kolejności obrywa się za niepowodzenia drużyny.

– Czy Neymar jest częścią nowego projektu PSG? Nie możemy rozmawiać na te tematy w mediach. Niektórzy przyjdą, a inni odejdą, ale to są prywatne negocjacje – rzucił nie tak dawno.

Tymczasem „L’Équipe” informuje o dotąd nieznanym zapisie w umowie Neymara. Jak się okazuje, przy przedłużaniu przed rokiem dokumentu znalazła się w nim klauzula, która automatycznie wydłuża współpracę o rok.

Idąc tym tropem, już od pierwszego lipca kontrakt niechcianego piłkarza będzie obowiązywać aż do 30 czerwca 2027 roku. Uprzednio taki sam zapis wszedł w życie 12 miesięcy wcześniej.

To naturalnie komplikuje kwestię sprzedaży etatowego reprezentanta „Canarinhos”, który w kampanii 2021/2022 strzelił 13 goli oraz zanotował osiem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [30/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [30/06/2022] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy