Niepewna przyszłość Kimpembe i Thiago Silvy w PSG

Niepewna przyszłość Kimpembe i Thiago Silvy w PSG
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Parisunited.fr

Powrót do Paris Saint-Germain Leonardo może oznaczać spore zmiany w drużynie mistrza Francji.

Brazylijczyk ponownie objął w PSG stanowisko dyrektora sportowego, wchodząc w buty Antero Henrique. Nominacja ta na pewno wpłynie na transfery do klubu, ale Leonardo będzie miał też głos w sprawie przyszłości zawodników obecnie grających w ekipie mistrza Francji.

Jak pisze portal Parisunited.fr, z PSG w najbliższym czasie mogą pożegnać się Thiago Silva oraz Presnel Kimpembe.

Pierwszy z nich jest kapitanem drużyny, ale ma już 34 lata i najlepsze sezony z całą pewnością za sobą. Zdaniem powyższego źródła szkoleniowiec paryskiej ekipy, Thomas Tuchel, nie wyklucza rozstania z doświadczonym defensorem.

Kimpembe ma dopiero 23 lata, ale jego pozycja w zespole również jest zagrożona. Już wcześniej pojawiały się informacje o zgrzytach między nim a Neymarem. W dodatku, w przeciwieństwie do Silvy, na Kimpembe PSG może sporo zarobić. Jednym z klubów zainteresowanych pozyskaniem mistrza świata jest Arsenal, choć na razie nie wiadomo, czy londyńczycy będą w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym paryżan.

Przenosiny do Francji 19-letniego Matthijsa de Ligta, o którego cały czas stara się PSG, tylko zwiększą szanse na opuszczenie klubu przez wymienioną wyżej dwójkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy