Niepewna przyszłość Mauricio Pochettino w Chelsea

Niepewna przyszłość Mauricio Pochettino w Chelsea fot. Cody Froggatt/News Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: The Telegraph

Władze Chelsea nie podjęły jeszcze decyzji o pozostawieniu na przyszły sezon menedżera Mauricio Pochettino – twierdzi Matt Law z „The Telegraph”.

Kontrakt z 52-letnim Argentyńczykiem został latem zawarty do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Jako cel minimum postrzegano wówczas zakwalifikowanie się londyńskiej drużyny do europejskich pucharów.

Jednak po ostatniej ligowej porażce z Arsenalem 0:5 szansa ta znacznie się oddaliła. Wcześniej bowiem „The Blues” przegrali także walkę o zwycięstwo w Pucharze Ligi i Pucharze Anglii.

Władze Chelsea uwzględniają natomiast fakt, że Pochettino obejmował zespół w trudnych okolicznościach i nie ponosi odpowiedzialności za dotychczasową politykę transferową opartą głównie o sprowadzanie za duże pieniądze mało doświadczonych zawodników.

Doceniono go również za wprowadzenie do podstawowego składu z korzystnymi efektami kilku nowych nabytków, w tym Cole’a Palmera, Malo Gusto i Nicolasa Jacksona.

Pozostawienie argentyńskiego trenera na stanowisku zapewniłoby ponadto ekipie ze Stamford Bridge potrzebną stabilizację po dwóch latach częstych zmian.

Chelsea aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce w Premier League z dorobkiem 47 punktów. W najbliższym czasie „The Blues” czekają zaś mecze z walczącymi o awans do Ligi Mistrzów Aston Villą i Tottenhamem Hotspur.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy